Çatalca’da Her Yer Atatürk, Çatalca’da Her Yer Kırmızı Beyaz

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Çatalca’yı Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri ve şanlı Türk bayrağımız ile donatarak büyük bir coşkuyla kutluyor.

Çatalca’da Her Yer Atatürk, Çatalca’da Her Yer Kırmızı Beyaz

Başkan Mesut Üner, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıl dönümünü; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını aynı çoşku ve heyecanla yaşamamız için ilçenin cadde ve sokaklarına Ata’mızın resimleri ve şanlı Türk bayraklarımızı astırdı.

 Belediye ekiplerince günler öncesinden yapılan bayraklama çalışmaları ile Çatalca’da her yer Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri ve rengini şehitlerimizin kanından alan kırmızı beyaz Türk Bayraklarımızla donatıldı.

 Tevfik Erdönmez Caddesi’nde hazırlanan ışıklı Atatürk panoları gündüz ayrı gece ise ışıklandırmalarıyla caddemize apayrı bir güzellik kattı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın Coşkusu Çatalca’yı Sardı

 Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, pandemi nedeniyle bu yıl binler, on binler bir araya gelip elimizde bayraklarımızla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayamasak da yine her zamanki gibi bayram coşkusunun Çatalca’yı sardığını ifade etti.

 Başkan Mesut Üner, “Çatalca’mızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanımızın gururunu, heyecanını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” sözleriyle vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER