Çatalca’nın Muhteşem Doğası Tarihe Yolculuğa Eşlik Etti

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çatalca Kültür ve Turizm Derneği ve Çatalca Belediyesi işbirliğinde düzenlenen tarih ve doğa yürüyüşüne katıldı.

Çatalca’nın Muhteşem Doğası Tarihe Yolculuğa Eşlik Etti

İlçede her yaştan vatandaşı spor yapmaya yönlendiren ve kendiside bir sporcu olan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çatalca Kültür ve Turizm Derneği’nin düzenlediği tarih ve doğa yürüyüşlerine hem desteklerini esirgemiyor hem de katılmayı ihmal etmiyor.

Çatalca Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Rasim Yücel koordinesi ve rehberliğinde Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Kültür ve Turizm Derneği Üyeleri ve çok sayıda sporsever vatandaşın, Çatalca’nın eşsiz doğası eşliğinde tarihe yolculuk yaptı.

Belediye önünde toplanarak araçlarla Kalfaköy Mahallesindeki yürüyüş başlama noktasına hareket eden kafile, 9 km’lik yürüyüşle İlçeden geçen dünyanın en uzun su yolunda bulunan Kumarlıdere ve Keçigerme su kemerlerine ulaştı. Katılımcılar tarafından bol bol fotoğraf çekilen yürüyüşte Dernek Başkanı Ahmet Rasim Yücel tarafından su kemerleri hakkında geniş bilgi verildi.

 Su Kemerleri ve Anastasios Surları dünyaya tanıtılacak

Çatalca Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Rasim Yücel yaptığı konuşmada doğa yürüyüşlerine ulaşım ve ikramlar gibi birçok konuda destek veren ve katılım gösteren Belediye Başkanı Mesut Üner’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ayrıca yepyeni bir projenin de müjdesini veren Dernek Başkanı ve Meclis Üyesi Ahmet Rasim Yücel, Çatalca’nın Dünya Mirası eserleri olan Su Kemerleri ve Avrupa’nın en uzun savunma duvarı olan Anastasios Surları’nın Avrupa Birliğince kabul edilen proje ile tanıtım çalışmalarının başladığını belirtti.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, doğa ve tarih yürüyüşünü düzenleyen Çatalca Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Rasim Yücel’e, dernek üyelerine ve katılım sağlayan tüm sporseverlere teşekkür etti.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER