Erguvan Festivali gün sayıyor

Çatalca Belediyesi; Çatalca'da geleneksel hale gelen, Erguvan Festivali'nin bu yıl yirmincisini gerçekleştirmeye hazırlanıyor

Erguvan Festivali gün sayıyor
Bu yıl yirmincisi düzenlenecek Erguvan Festivali 26 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Çatalca’da kültürel etkinliklerin bir hafta süre ile yaşanacağı festival aynı zamanda dostluk ve kardeşlik temaları ve “Birlikte Çatalcayız” sloganı ile başlamaya gün sayıyor.

Konuya ilişkin konuşan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, “Çatalca'mızın sarısını, mavisini, yeşilini, gelenek ve göreneklerini, insanlarımızın sıcakkanlılığını, misafirperverliklerini... kısacası tüm güzelliklerini yansıtacağı bir festival olacak. Çatalca'mızın yanı sıra çevre ilçe ve illerden tüm vatandaşlarımızı bu güzel festivalimize davet ediyoruz” dedi. s

Renkli bir festival

Festival coşkusunun tüm Çatalca’yı saracağı programların çalışmaları aylar öncesinden başladı. Gelenekselleşen sünnet şöleni için başvurular alınarak sünnet ettirilen çocukların heyecanı gözlerden kaçmazken delikanlılığa adım atan çocukların mevlidleri ve görkemli sünnet düğünleri de festival programında yer alıyor. Bu yıl Erguvan festivali kapsamında ilklerde yaşanıyor. “Çatalca’nın En Hızlı Bebeğini Arıyoruz” isimli bebek emekleme yarışması ve “O Ses Çatalca” ses yarışması renkli, heyecanlı anlar yaşatacak. Ayrıca Harput Sıra Gecesi ile de kültürler arası esintiler Otağ Çadırında konuklarla buluşacak.

Ünlü yağmuru yaşanacak

Festivalde yer alan Halk konserleri ile birbirinden ünlü sanatçılar en güzel şarkılarını Çatalcalılar için seslendirecek. 20. Çatalca Erguvan Festivalinde; Aleyna Tilki, Serkan Çağrı-Elif Buse Doğan, Rafet El Roman, Mustafa Keser, Nez, Cengiz Kurtoğlu, Kolpa, Cihan Yıldız ve Rubato sahne alacak. Festivalde sahne alacak sanatçıların yanı sıra birbirinden renkli ve güzel organizasyonlarda gerçekleştirilecek.

Etkinliklerde yok yok

Her gün dolu dolu geçecek festivalde; Çocuk Tiyatrosu ve Animasyonlar, DJ Performansları, Hasat Şenliği, Yöresel Börek Yarışması, Halk Oyunları Gösterileri, Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri, Zafer Yürüyüşü, Doğa Yürüyüşü, Bisiklet Turu, Tavla Turnuvası, Sokak Basketbolu Turnuvası, Boyama Etkinliği organizasyonları da yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2019, 09:06

Zeynep Vural

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe korucu ve Semiha gerçekçi
Ayşe korucu ve Semiha gerçekçi - 2 yıl Önce

Gidiyoruz 2 kişi Mecidiye köyden ..

Ayşe korucu ve Semiha gerçekçi
Ayşe korucu ve Semiha gerçekçi - 2 yıl Önce

31 Ağustos’taki cut-07 Mecidiye köyden gitmek istiyoruz saygılar

SIRADAKİ HABER