Saat 9’u 5 geçe HAYAT DURDU

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk törenine katıldı. Saat 9’u 5 geçe 2 dakikalık siren sesi ile saygı duruşunda bulunuldu

Saat 9’u 5 geçe HAYAT DURDU
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü nedeniyle Çatalca Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Çatalca Garnizon Komutanı Albay Gökhan Mayil, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve tüm kurum ve kuruluşların temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. Saat 9’u 5 geçe Atatürk'ün anısına 2 dakikalık siren sesi ile saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla program sona erdi. 


Birlikte video izlediler


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni Nazım Özbay Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program ile devam etti. 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Çatalca Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Sosyal Bilimler Öğretmeni Canan Şimşek tarafından yapıldı. Atatürk’ün son günlerini anlatan videonun izlenmesi ardından program; Mehmet Akif Ersoy öğrencilerinin hazırladığı şiirler, ‘Atatürk’ten Mektup’ isimli oratoryo gösterisi, ‘Atatürk Kimdir’ adlı video gösterimi, ‘Atatürk ve Çoban Mustafa’ adlı tiyatro oyunu ve yine okul öğrencilerinden oluşan koronun seslendirdiği şarkılarla devam etti. Program; ilçede düzenlenen ‘Atatürk’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Çatalca Kaymakamı İnci Sezer, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve ilçe protokolü tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 09:05

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER