Mehmet Mert

Mehmet Mert

Dengeler ev ziyaretleri ve osuruk ağacı!

Dengeler ev ziyaretleri ve osuruk ağacı!


 

Aday olanlar kadar kuşkusuz aday yapılmasa da ilçelerde etkin olan isimler de belirleyici olacaklardır yerel seçimlerde.

Mesela Büyükçekmece’de bir zamanların efsane isimlerinden Ali Çebi sizce ne yapacak. Kimi destekleyecek.

Tabi Çebi ile birlikte ilçede geniş oy potansiyeline sahip çebi Ailesi’nin görüşü de önemli.

Aslında Çebiler de her koşulda Hasan Akgün’ün yanında yer alanlar ve her koşulda Akgün’e karşı tavır alanlar diye ikiye ayrılıyorlar.

Bu seçimlerde bu ayrışma büyür mü kapanır mı bilemeyiz.

Mesela bir Rahmi Yazıcı faktörü var.

Özellikle tepecik, Mimarsinan, Kumburgaz başta olmak üzere esnaf ve sanatkarlar üzerinde etkin olan Yazıcı da bu seçimlerde AK Parti adayı Celal Babayiğit’in yanında yer alacak mı almayacak mı bekleyip göreceğiz.

Yazıcı’nın bu kararını da kuşkusuz etkileyecek olan yine Babayiğit’in kendi tavrı ve iletişim özellikleri olacaktır.

Mesela İlker Gürbüz var. Recep Erol var. Rıdvan Yavuzbilge var. Rafet Yıldız var. Dr. Ali Şeker var. Bora ailesi var. Kaya ailesi var.

 

Ev ziyaretleri

 

Bu dengelerin belirlenmesinde en etkin çözüm olarak ev ziyaretleri ve bire bir temaslar önem arz edecektir.

Mesela Hasan Akgün yıllardır ev ziyaretlerini çok başarılı bir şekilde yürütüyor.

Hemen hemen her seçim sokakta konuşulanların aksine ev ziyaretleri ile dedikoduya meal vermeden birebir olayın muhataplarıyla görüşüyor, konuşuyor ve hedefe kilitleniyor.

Takip ettiğim kadarıyla fazla olmayacak duaya amin demeyenlerdendir Akgün.

Bir aile veya bir grup eğer kendisine çok karşı tavır almışsa oralarda boşuna enerji kaybetmeden daha çok bağımsızlar üzerine kilitlenen Akgün bu durumu da çoğunlukla lehine çeviriyor.

Bakın mesela AK Parti’nin bu günlere gelmesinde ez ziyaretlerinin önemi büyüktür.

Zira Refah Partisi zamanında başlayan ez ziyaretleri geleneği AK Parti’de her seçim devam ediyor.

Üstelik sadece seçimden seçime değil hemen hemen her ortamda ev ziyaretlerine ve kalabalık toplantılara konsantre olan AK Parti’liler bu özellikleri sayesinde rakiplerinden daha çok çalışarak daha fazla başarılı oluyorlar.

 

Osuruk ağacı!

 

Vatandaş ağaçlara dokunmayın diyor, Belediye bunlar osuruk ağacı diyor!

Evet Büyükçekmece Albatros Korusu'nda bazı ağaçların kesilmesine tepki gösteren yurttaşlara Büyükçekmece Belediyesi ilginç bir açıklamada bulundu. Kesilen bu ağaçlar  halk arasında 'osuruk ağacı' olarak bilinen aylantus ağaçları dır diyen belediye yetkililerine bizim söyleyeceğimiz şudur.

Bu kadar hassas bir konuyu yine neden kendi başınıza yaparsınız. Hani her attığınız adımda Büyükçekmece halkına haber verecektiniz!

 

Recep Erol açıklama yaptı?

 

Ak Parti Büyükçekmece belediye başkan aday adayı Recep Erol hakkında çıkan bir takım iddialarla ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama.

 

Kamuoyu Bilgilendirme Mesajı;

 

Spam haber internet siteleri adı altında cep telefonlarına gönderilen bazı parti ismi geçerek aday olacağıma dair mesajın gerçekle yakından uzaktan alakası yoktur. Bu tarz söylemler ile yeni Büyükçekmece idealimizi zayıflatmaya çalışan kaynağı ve alt yapısı tamamen yalan üzerine kurulmuş sanal sistemleri kınıyorum.

 

Aday Adaylığı dönemim boyunca bana destekleriyle güç veren çalışma arkadaşlarımdan ricam; ağzımdan duymadıkları bu tür açıklamaları ciddiye almamaları ve içinde bulunduğumuz sürecin kutsallığına gölge düşürecek eylemlerini şiddetle kınamalarıdır.

 

Unutmayalım ki, süreç halen devam etmektedir. Yeni günlerin bize getireceği tüm görevlere hazır olduğumu bilmenizi isterim.

 

Bilgilerinize sunarım; Recep EROL

 

 

twitter.com/MehmetMert1

Önceki ve Sonraki Yazılar
Mehmet Mert Arşivi