DOSTLARIN TÜRKÜSÜ

O gidiyor! 
Ben zannediyorum ki, bütün dünya beni terk ediyor!
Hikayelerimin kahramanı, anılarımın baş rol oyuncusu, on yılımın şahidi!
Dostum gidiyor!
Canımdan Canan gidiyor!

Zaman yerine hızla yenilerini koysa da, 2005 kışı onunla yaşandı, resimlerime onun elleri değdi, hayatıma bir CANan dokundu! İzleri silinmeyecek kadar derin kazındı.
Yaşam bu, sürekli yeniliyor kendini ama eskilere takılıp kalıyor aklımız ve hayatımız. 
Gaziantep’e kar yağardı! 
O, sabah erkenden beni uyandırır, perdelerimi sonuna kadar sıyırırdı. Sonra yüzümde ki gülümsemeyi izlerdi. Karlarda gezerdik beraber, bir fincan kahve içimizi ısıtırdı. Anısı o karlara kazınırdı. Balkona koşup kar tanelerini tutardık birlikte. Karlar… İçimizi ısıtırdı. 
Yağsın artık diye dualar ederdik. 
Gaziantep’e kar yağardı!
Mum ışıkları ardına manzaralar gizler, hüzünler gömerdik. O, çocuk gibi coşardı. Birlikte yaramazlıklar yapardık. Büyük fırtınalar yaşardı dostluğumuz hatta kimi zaman bir meltem esintisi bile değerdi bize ama hiç yıkılmazdık. Sonbahar da yapraklar düşerdi ama biz birbirimize tutunur asla düşmemize izin vermedik. Hatalar yapardık beraber. Çok geceler elimizde kahve fincanı, balkonda gezerdik derbeder. Şarkılar bizi nereyi istiyorsak oraya götürürdü. Kıskandırırdı yaşayan tüm canlıları!
Uğruna romanlar yazdıran bir kahraman, çocuklarımın annesi. Kitabın sonunda gidiyor! Oysa sonunu böyle yazmamıştık biz! Yaşam bu, her şeyi değiştiriyor!
O gidiyor! İçiimmm yanıyor!
Yüreğim kulağıma usulca fısıldıyor;
Gaziantep’e kar yağmasın!Ben yazıyorum, sen okuyabilir misin?

İşte gidiyorsun, dayanabilir misin?

Bensiz içtiğin tüm kahveler afiyet olsun!

Yaşanmış on yılın dostu;

Bu yazım sana yeni yıl hediyem olsun!


Kaynak: HABERDAR
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN TATAR
HASAN TATAR - 9 yıl Önce

istanbul sen kokuyor diye gelmişti bir cumartesi sabahı erken saatlerde. okuduğumda içim titremişti. demek gelmişti.gördüğümde sarıldığımda çaaat diye çatırdarcasına sarıldığımda bir et parçası kadar soğuk bedenine anlamıştım mesajin bana yanlışlıkla geldiğini.. istanbul ben kokmuyordu demekki bu bizim ilişkimiz kokuşmuştu.:((((( gidenler sadece giderken değil gelirkende acitmişti içimi. o yüzden artık hiç bir giden de gelende heyecanlandırmıyor beni. sadece o sabah geliyor aklıma:(((

canan
canan - 9 yıl Önce

Her fotoğraf gönlümüze kazınan anlara ve anların biriktirildiği yıllara götürdü beni zaman tüneline girmiş misali. Yayımdaki görüntülerime çekimdaki dost eşlik etmeseydi, “çekiyoruum!” diyen sese gülümsemeseydim olmayacaktı şimdi hiçbiri. Gözlerimi yaşartan bu yazı da altına koyduğun kareler de bana, biz gerçek dostluğun hazzını tadan şanslılardandık, kazananlardandık, diyor. Ve madem gerçekti kahramanlar, o halde yitip gitmeyecek eldekiler diyerek bir yanımı hoş tutmaya çalışıyor zaman. Yeni hikayelere yelken açıldığında farklı mekanlarda, farklı kar tanelerine bakacaksa da gözler, yürekte yer eden o bildik coşkuyu anımsayarak izleyecek karın yağışını. Buruk bir tebessüm yerleşecek dudaklara ve artık tadı tanıdık olmayan kahve yudumlanacak bir soğuk balkonda, tek…