Evet ben yaktım

İsviçre’de, ‘Moulin Ruge’ isimli gece kulübünü kundakladığı iddiasıyla tutuklanan Türk vatandaşı, mahkemede suçunu itiraf etti.

Evet ben yaktım

 Adı Murat K. olarak verilen zanlı, ayrıldığı sevgilisi ve kulübün patronu olan Gabriela adlı kadının tehditleri üzerine, mekanı ateşe verdiğini söyledi. Yangında, Gabriela hariç 3 kadın can vermişti.
İSVİÇRE’nin Basel Kantonu’nda bulunan Augst kentinde, üç yıl önce ‘Moulin Ruge’ isimli gece kulübünü ateşe vererek üç kişinin ölümüne neden olan 39 yaşındaki bir Türk, Liestal kentinde çıkarıldığı mahkemede suçunu itiraf etti.

Zanlı: Kıskanç değilim

Konuya geniş yer veren İsviçre basınında, Türkiye’de yaptığı askerlik sırasında elinde kalaşnikofla çekilmiş bir fotoğrafı yayınlanan ve ismi Murat K. olarak verilen zanlı, Romanyalı sevgilisinin çalıştığı gece kulübünü, 15 Kasım 2008 tarihinde benzin dökerek yaktığını söyledi. Zanlı Murat K., “Bugünkü aklım olsa yapmazdım. Olay çok feci ve bunu hiç unutamayacağım. Özür dilesem bile, bu acıları dindirmeyecektir” dedi. Murat K., Savcı Pascal Pilet’in, aşırı kıskançlık ve onurunun kırılması sonucu Gabriela isimli Romanyalı sevgilisinin çalıştığı gece kulübünü kundakladığı iddiasını ise, “İlişkiyi ben bitirdim. Ne ben ademim, ne de o havva. Kıskanç değildim. Kırılmış olsaydım, tek hedefim Gabriela’yı öldürmek olurdu” diyerek reddetti.
Zanlı, Gabriela’nın “Romanya’dan adam yollarım” tehditleri üzerine kulübü ateşe verdiğini savundu. Mahkeme, davayla ilgili kararını 5 Ağustos tarihinde açıklayacağını duyurdu. Korkunç yangında, kulüpte çalışan İlhame (21), Maya (26) ve Marina (23) isimli üç kadın ölürken, zanlıdan ayrılan 39 yayındaki Romanyalı sevgilisi, annesi ve muhasebecisi ise, alevlerden yara almadan kurtulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER