Kılıçdaroğlu'na Almanya'da olaylı gece

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nazım Hikmet'in doğumunun 116'ıncı yıldönümü ve Nebil Özgentürk'ün "56 Yıllık Göçün Öyküsü: Bizim Hikayemiz" adlı belgeselinin galası vesilesiyle Almanya'da Wuppertal'de düzenlenen etkinliğe katıldı.

Kılıçdaroğlu'na Almanya'da olaylı gece

Kılıçdaroğlu, törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'le beraber katılırken, öncelikle olarak belgeseli hazırlayanlara ve geceyi düzenleyenlere teşekkürlerini iletti.
Kılıçdaroğlu, "Böyle acılar bir daha ülkemizde yaşanmasın. Kendi ülkemizde huzur içinde, barış içinde, kardeşçe, bir arada, farklı kültürlerimiz, farklı inançlarımız, farklı kimliklerimiz, farklı yaşam tarzlarımız olabilir, ama biz Anadolu'yuz, biz kadim bir kültürün parçasıyız" diye konuştu.
PROTESTO EDİLDİ
Kılıçdaroğlu, "Büyük acılar yaşıyoruz. 30-35 yıldır terörden büyük acılar yaşayan bir Türkiye'yiz. Anaların göz yaşları dinsin dedik. Ülkemizde huzur istedik. Ülkemizde ve ülkemizin dışında yaşanan olaylar yeni acıları önümüze, gündemimize getirdi. Ben şimdi burada konuşurken, Afrin'de çarpışan kahraman askerlerimiz var. Biz hiçbir ülkede terör olmasını istemeyiz. Hiçbir ülkede acının, kanın, gözyaşının olmasını istemeyiz. Komşularımızla huzur içerisinde, birlikte yaşamak isteriz. Bizim bütün komşularımızla kültürel ilişkilerimiz var. Biz burada acıları paylaşırken, acıları yaşayan anneler var Türkiye'de. Hiçbir annenin acı çekmesini istemeyiz. Bugün Afrin’de çarpışan askerlerimize; sadece ve sadece şimdilik şu dilekte bulunuyorum. Allah onların yardımcıları olsun, biz kendi ülkemizde kardeşçe yaşamak istiyoruz. Kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz, komşularımızla huzur içinde, barış içinde yaşamak istiyoruz" derken, salonda yuhalamalar olduğu görüldü.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 16:59

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER