"Emlak Danışmanlığı" kursları başladı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatıyla, Halk Akademisi bünyesinde açılan "Emlak Danışmanlığı" kursları yoğun katılımla başladı.

 Kurslar 6 hafta sürecek

Büyükçekmece Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülecek olan kursların ilk zili Atatürk Kültür Merkezi'nde çaldı. Büyükçekmecelilerin büyük ilgi gösterdiği, Mustafa Moroğlu tarafından verilen "Emlak Danışmanlığı" kursunun ilk dersine 80'in üzerinde kursiyer katıldı.

6 hafta sürecek olan kursları başarılı ile tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek."Mutlaka eğitim alın"

Emlak danışmanlığının çağımızın önemli mesleklerinden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “İnsanlar hayatları boyunca çalışarak elde ettikleri birikimlerle ev veya arsa satın alarak yatırım yapıyorlar.

Bunun içinde insanlarımızı doğru yönlendirecek, eğitimli ve bilinçli emlak danışmanlarını ihtiyaç var. 
Amatörce, belgesiz emlak danışmanlığı yapan ve mesleğe yeni başlayacak olan vatandaşlarımıza mutlaka eğitim almalarını öneriyoruz. Hem mesleğin saygınlığı açısından, hem de yapılan işin daha bilinçli yapılabilmesi açısından mutlaka kurslara katılsınlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:59

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER