Küçükçekmece cv hazırladı

Küçükçekmece Belediyesi’nde görevli stajyerlere, ‘Cv Hazırlama- İş Arama Yöntemleri ve Mülakat Deneyimi Eğitimi’ verildi.

Küçükçekmece cv hazırladı
 Küçükçekmece Belediyesi Çok Amaçlı Salonda İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimde, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kariyer Merkezi Yöneticisi S. Sözer Kırca, öğrencilere önemli tüyolar verdi. 2 saat boyunca süren seminerde gençleri iş bulma konusunda bilgilendiren Sözer Kırca, stajyer öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

İşveren için şart

Eğitime, Küçükçekmece Belediyesi’nde 2018-2019 dönemi lisede okuyan stajyer öğrencileri katıldı. İş bulmada Cv hazırlamanın önemine değinen Kırca ise, “Cv karşı tarafa kendimizi kısaca anlatmaktır. Kısaca eğitim, profesyonel tecrübe, yetkinlik ve becerilerini anlattıkları dokümanlardır. Unutmayın Cv’ yi kendimiz için değil, işveren için hazırlarız. Sizin Cv’ nize çok kısa bakacaklar, bu nedenle Cv’ nizin kısa ve öz bilgilerden oluşması gerekiyor” dedi.Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 09:03

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER