2015 Yılı Bütçesi Meclis Genel Kurulu'nda

TBMM Genel Kurulu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı üzerinde görüşmeler başladı. Bütçe maratonu tam 13 gün sürecek.

2015 Yılı Bütçesi Meclis Genel Kurulu'ndaGenel Kurul, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bütçe üzerinde sunumuna başladı.

Bütçe ile ilgili sunum yapan Şimşek, ilk olarak küresel ekonomiye ilişkin değerlendirmede bulundu. Küresel krizin üzerinden 6 yıl geçtiğini, ancak küresel ekonominin karşı karşıya kaldığı sorunlar olduğunu ifade eden Şimşek, kriz öncesi dönemlere henüz dönülemediğini söyledi.

Şimşek küresel ekonomiden ve bölgesel sorunlardan az etkilenmek için güçlü mali dengelerle istikrarı önceliklendirdiklerini ifade etti.YENİ REFORM PAKETİ GELİYOR
Kronik ve yüksek enflasyonu, yüksek bütçe açıklarını ve borç yükünü, zayıf ve dalgalı büyümeyi geride bıraktıklarını dile getiren Şimşek, "Şimdi ikinci nesil reform zamanı. Verimliliği artırmak, ülkemizin rekabet gücünü geliştirmek ve küresel katma değer zincirinde yukarı çıkmak için önemli bir reform paketini uygulamaya koyuyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 17:22

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER