Bitcoin durmuyor: 52 bin doları aştı

Sanal para birimi Bitcoin yeni bir rekorla 52 bin doları aştı. Pazar günü 50 bin sınırına dayanan Bitcoin, artmaya devam ediyor.

Bitcoin durmuyor: 52 bin doları aştı

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin'in Wall Street ve Main Street tarafından kabul edilmesiyle birlikte değer hızı gittikçe artıyor.

Pazar günü 49 bin 714 doları gören Bitcoin, 5 gün sonra 52 bin 757'yi görerek tarihi rekorunu tazeledi.

Para birimindeki değer artışı ise yılbaşından bu yana yüzde 70'i geçti. Bitcoin'deki bu rekor değer artışı başta Bitcoin olmak üzere diğer pek çok sanal para biriminin rutin bir ödeme aracı olarak benimsenmeye başlanması ve de giderek yaygınlaşması sonucu oldu.

BNY Mellon geçtiğimiz haftalarda müşterilerinin digial varlıklarını tutabileceği, transfer edebileceği ve işlem yapabileceği bir birim kuracağını açıklamıştı.

Elon Musk'ın kurucusu olduğu Tesla şirketi ise 1.5 milyar dolar Bitcoin satın aldıklarını ve ürettiği elektrikli arabalar için bir ödeme aracı olarak Bitcoin'in geçerli olacağını açıklamıştı.

Geçen hafta Kanadalı Ontario Güvenlik Komisyonu ise dünyanın ilk Bitcoin ticaret fonunun oluşturulacağını duyurdu.

Ocak ayında ise dünyanın en büyük varlık yöneticis BlackRock Inc iki yatırım fonu için Bitcoin'in de geçerli olacağını söylemişti.

Kredi kartı devi Mastercard da Bitcoin başta olmak üzere sanal para birimlerinin destekleneceğini duyurmuştu.

Elon Musk: Bir para hepsine hükmedecek

Geçtiğimiz hafta Elon Musk Twitter hesabından Yüzükler Efendisi filmine atıfta bulunarak "Frodo güçsüzdü, herkes başarısız olacağını düşündü, en çok da kendisi" yazmıştı.

Paylaşımına ise üzerinde Bitcoin sembolü olan bir yüzük fotoğrafı koyarak "Bir para hepsine hükmedecek" yazmıştı.

Kaynak: Reuters
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER