Emeklinin Maaş Zammı Belli Oldu

SSK ve Bağ-Kur emeklisinin enflasyona bağlı olarak Ocak'ta maaşlarına yapılacak zam miktarı netleşmeye başladı.

Emeklinin Maaş Zammı Belli Oldu
Türkiye'de yaklaşık yaklaşık 8.5 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi var. emekli maaşlarındaki artışde enflasyon oranlarına göre belirleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından dün açıklanan enflasyon verileri, zammın ipuçlarını verdi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 2015'in Ocak ayında 2014'ün ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak.

OCAK'DAKİ ZAM ORANI YÜZDE 3 -4 ARASI

Temmuz- Kasım enflasyonu yaklaşık yüzde 2.79 çıktı. Kesin rakamın belirlenmesi için sadece 1 veri kaldı. Ocak ayı başında Aralık enflasyonu açıklanacak. Aralık enflasyonunun da açıklanmasıyla SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı tam olarak belli olacak. Şu ana kadar açıklanan veriler doğrultusunda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammının yüzde 3'ün üstünde olacağı tahmin ediliyor.

TEMMUZ'DA DA AYNI ORAN

2015 yılı programında da SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının enflasyon tahminine göre Ocak'ta yüzde 3.45 artırılması öngörülüyor. SSK ve Bağ- Kur emeklileri, bir zam da 2015'in Temmuz ayında alacak. Bu zammın oranı da 2015'in ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar olacak. 2015 programında Temmuz'da maaşların önceki 6 aylık enflasyon tahminine göre yüzde 3.63 artırılması öngörülüyor
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 09:10

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER