İkinci Kez Yılın Girişimcisi Ümit Kalko

Uluslararası ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin’in 15’incisini düzenlediği ‘Yılın Starları Ödülleri’ İstanbul WowHotel’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Yılın Starları’na ödüllerini TBMM Başkanı İsmail Kahraman verdi.

İkinci Kez Yılın Girişimcisi Ümit Kalko
Yılın Starları Ödül Töreni, Avrupa ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’den iş, siyaset, bürokrasi, eğitim ve sanat dünyasından önemli isimleri buluşturdu. 455.607 kişi tarafından oylanan ankette yılın starları ödüllerini aldı. 36 kampüs ve 106 okuluyla hızlı büyümesini sürdüren Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko Yılın Girişimcisi seçildi. Geçtiğimiz aylarda egitimtercihi.com ve Artı Eğitim Dergisi'nin yaptığı anket çalışmasında da Yılın Girişimcisi ödülüne layık görülen Kalko, bu yıl girişimcilik dalında ikinci ödülün sahibi oldu.
 
Ümit Kalko, Türkiye'nin iki önemli sorunu olduğunu belirterek, "ülkemizde öncelikli iki sorun olduğunu düşünüyorum. Birincisi eğitim, ikincisi ise girişimcilik...İki alanda da özellikle gençlerin teşvik edilmesi gerekiyor. Ben bir eğitim girişimcisiyim ve bu anlamda yaptığımız yatırımlarla hızlı bir büyüme gösterdik. 2015-2016 Mektebim'in yılı oldu diyebiliriz. Türkiye’nin birçok noktasında, eğitim kalitesi ve standartlarından ödün vermeden yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim imkanı sağlıyoruz.


Mektebim Okulları,36 kampüs ve 106 okuluyla faaliyetlerini sürdürüyor. İstanbul başta olmak üzere Ankara, Yalova, Adana, Balıkesir, İzmir, Diyarbakır, Yozgat ve Tekirdağ’da kampüslerimiz bulunuyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında İstanbul Avcılar, Atakent, Ataşehir ve Ankara Oran; 2017-2018 eğitim öğretim yılında Eskişehir, Samsun, Ankara, Bursa, Trabzon ve İzmir’de yeni kampüslerimiz faaliyete girecek. 4 yıl içerisinde 100 kampüs ve 70 bin öğrenciyi hedefliyoruz. 2011’den bugüne kadar yaklaşık 100 kat büyüdük. 2015-2016 eğitim-öğretim yılına ise bir önceki yıla göre 4 kat büyüyerek girdik. Mektebim bünyesinde görev yapan akademik ve idari personel sayısı ise yaklaşık 2 bin 500” dedi. Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko, Yılın Girişimcisi ödülünü TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın elinden aldı.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 11:53

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER