Meslek Edindirmede Yeni Kurslar Başladı

Meslek Edindirmede Yeni Kurslar Başladı
Başakşehir Belediyesi’nin İŞKUR ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen işsizlikle mücadele çalışması, yeni açılan meslek edindirme kurslarıyla devam ediyor.
Kursiyerlerini mezun ederek sertifika kazandıran ve meslek edinmeleri için yönlendirme hizmetleri vermeye devam eden Başakşehir Belediyesi,  İŞKUR ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen işsizlikle mücadele çalışması, yeni açılan: Sıhhi tesisatçılık ve Kaynakçılık, CNC tornacılığı ve Kuaförlük meslek kurslarıyla devam ediyor.Başakşehir Belediyesi’nin İŞKUR ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen işsizlikle mücadele çalışması, yeni açılan meslek edindirme kurslarıyla devam ediyor.
Yeni açılan Kuaförlük,  CNC tornacılığı, Sıhhi tesisatçılığı ve Kaynakçılık eğitimlerine başlamaya hak kazanan kursiyerler mesleki bilgiler alırlarken, aynı zamanda günlük olarak aldıkları harcırahla günlük geçimlerini sağlayacaklar.
Çeşitli meslek dallarında Meslek Edindirme kurslarını tamamlayan yeni kursiyerlerin, kurslardan  mezun olup sertifikalarının verilmesinin ardından, Başakşehir Belediyesi Halkla İlişkiler bünyesinde oluşturulan İŞKUR masası tarafından iş taleplerine yönlendiriliyorlar. Başakşehirli işverenler ile her gün görüşmeler yaparak işçi talep havuzu oluşturan İŞKUR masası iş sahibi olmak isteyen mezunları işverenlerle buluşturuyor.
30 bin bağımsız işyerinde 200 bin çalışanı ile 116 ülkeye ihracat yapan ve yıllık 10 Milyar Dolar katma değer üreten, geniş iş imkanlarına sahip, Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Başakşehir İlçesi; kalifiye eleman talebinde bulunan işverenleriyle,  Başakşehir’de yaşayan işsiz vatandaşlar için bulunmaz bir nimet. Başakşehirli vatandaşların bu hizmetten yararlanabilmesi için yeni açılan kurslara başvurarak sadece bir mülakattan geçmeleri gerekiyor.   
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.