THY'den Yasağa Karşı Hamle: Ücretsiz Laptop Geliyor

THY, ABD ve İngiltere'ye direkt uçuşlarda uygulanmaya başlanan elektronik cihaz yasağının ardından, business class yolcularına ücretsiz laptop verilmesi için çalışmalara başladı.

THY'den Yasağa Karşı Hamle: Ücretsiz Laptop Geliyor
Türk Hava Yolları (THY), ' İstanbul Lale Festivali Zirvesi" kapsamında Ortadoğu ve  Kuzey Afrika'dan gelen 250 kişilik acenta ve basın kuruluşu temsilcilerini  İstanbul'da ağırladı. THY Genel Müdürü  Bilal Ekşi, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'Businness Class'taki yolcularımıza seyahatleri esnasında ücretsiz laptop verilmesi üzerinde çalışıyoruz." dedi.

2 BİN 250 TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

THY'nin 3'üncüsünü düzenlediği 12. Lale Festivali'nde  İstanbul turizmini canlandırmak içinde çalışmada bulunuldu.  Suudi Arabistan,  Kuveyt,  Katar ve  Filistin olmak üzere  Bahreyn,  Irak, BAE,  Tunus, Umman,  Ürdün,  Lübnan ve  Fas Acenteleri ile  İstanbul'da faaliyet gösteren 25 otelin temsilcisi bu çalıştayda bir araya gelerek toplamda 2 bin 250 toplantı gerçekleştirdi. Ortadoğu ve  Kuzey Afrika Bölgesi'nden davet edilen acenteler, basın kuruluşları ve sosyal medya fenomenleri katıldıkları tanıtım turunun sonunda ticari çalıştaya katılım sağladılar.

"TÜRKİYE'YE TURİSTLER GERİ DÖNMEYE BAŞLADILAR"

Tanıtım zirvesinin galasında konuşan THY Genel Müdürü  Bilal Ekşi, 'Lale mevsimi baharın başlangıcı, bir umut demektir. Biz de özellikle havacılıkta baharın geldiğine, geleceğine ve ülkemizin baharla beraber yeni atılımlar içerisinde olacağına inanıyoruz. Şu andaki frekanslarımıza, büyüme ve yolcu talebine baktığımızda, 2017'de 2016'dan çok daha güzel şeyler yapacak durumdayız. Rezervasyonlar bunu gösteriyor.  Türkiye'ye turistler geri dönmeye başladılar. Bu ülkemiz için oldukça hayırlı. Güzel bir yıl geçireceğimize inanıyoruz. THY her zaman müşterilerinin konforlu bir şekilde seyahat etmesi için elinden geleni yapmaktadır." şeklinde konuştu. Galanın sonunda  Türk Hava Yolları Genel Müdürü  Bilal Ekşi, zirvede işbirliği yaptığı Adinos Hotel Müdürünü Zakir Hussein'e uçak maketi hediye etti. Davete katılan acenteler arasında yapılan çekilişte ise 5 kişi THY'den ücretsiz uçuş bileti kazandı.

HEDEF 2023'TE UÇAK FİLOSUNUN 550'YE ÇIKARMAK

Ekşi, davetliler arasında yer alan çok sayıda yabancı gazetecinin de sorularını yanıtladı. THY'nin  İstanbul'da yapımı süren yeni havalimanı için operasyonel hazırlıkları sürdürdüklerini belirten Ekşi, 337 olan uçak kapasitesinin 2023 yılında 550'ye çıkarılmasının planlandığını belirtti.

"ÜCRETSİZ LAPTOP VERİLMESİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ"

Bir gazetecinin geçtiğimiz günlerde ABD ve  İngiltere'ye direkt uçuşlarda uygulanmaya başlanan elektronik cihaz yasağına da yanıt veren Ekşi, 'Yolcularımız bizi kalitemizden dolayı tercih ediyor. Biz tüm yolcularımıza dizüstü bilgisayar ve tabletlerini güvenli bir şekilde taşıma garantisi veriyoruz. Yolcuların cihazlarını boarding esnasında bize teslim etmeleri durumunda gidecekleri destinasyona kadar taşıyoruz. Bu durumdan asla şikayet etmedik. Biz ekstra ne yapabiliriz dedik. Businnes class yolcularına ücretsiz olan interneti  Ekonomi sınıfında da ücretsiz yaptık. Şimdi businness class yolcularımıza seyahatleri esnasında ücretsiz laptop verilmesi üzerinde çalışıyoruz. Bazı ülkelerdeki uygulamaların gerekçeleri ne olursa olsun THY ve diğer havayolu şirketleri ticari konumunu koruyacaktır. Bu uygulamanın yakında sona ereceğini düşünüyorum. Bu bölgesel bir uygulama. Biz kaliteli bir şekilde işimizi yapacağız." şeklinde açıklamada bulundu.

"İSTANBUL DÜNYA'NIN EN GÜVENLİ ŞEHİRLERİNDEN BİR TANESİ"

THY Genel Müdürü  Bilal Ekşi dünya kamuoyunda  Türkiye'ye yönelik güvenlik algısı konusundaki tutumun sorulması üzerine ise '2016 yılında  Türkiye'de bazı sıkıntıların olduğu doğrudur. Ama bu  Fransa'da,  Brüksel'de,  Almanya'da hatta ABD'de de oldu. Hepiniz sokaklarda dolaştınız  İstanbul dünyanın en güvenli şehirlerinden bir tanesidir. Dolayısıyla serbestçe  İstanbul'da dolaşabilirsiniz. Şuna emin olun ki turistler için, gezip görmek için en güvenli şehirlerden bir tanesidir. Özellikle havaalanlarında yolcular için güvenlik önlemleri en üst seviyede alınmıştır. Zaten son iki ayda ve devam eden aylarda yapılan rezervasyonlar ve turistler geri gelemeye başladılar. Bu da  Türkiye'nin güvenlik sıkıntısını aştığını gösteriyor." dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 10:21

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER