Ticaret Bakanlığı Duruma El Koydu: Ekmeğe Zam Yok!

Ticaret Bakanlığı, "Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisi bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Ticaret Bakanlığı Duruma El Koydu: Ekmeğe Zam Yok!
Ticaret Bakanlığı'ndan ekmek zammı haberleri ile ilgili bir açıklama geldi. Bakanlık, " Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisi bulunmamaktadır. Bu doğrultuda ekmeğe yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadesini kullandı.

"EKMEĞE ZAM İDDİALARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından dün duyurulan ekmek zammı ile ilgili, ""Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisi bulunmamaktadır. Bu doğrultuda ekmeğe yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." açıklamasında bulundu.

FIRINCILAR FEDERASYONU DUYURMUŞTU

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, yükselen maliyetleri gerekçe göstererek ekmek fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldığını duyurmuştu. Yapılan bu zamla 250 gramlık bir ekmek yaklaşık 1.50 TL olacak.

"YÜZDE 15 FİYAT ARTIŞI SÖZ KONUSU OLACAK"

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, zamla ilgili şunları söylemişti:

"Bugünden itibaren yayınlayacağımız genelgeyle birlikte ekmeğin Türkiye'de azami fiyatı 5 lira olan fiyatı, 5 lira 75 kuruşun üzerinde olmayacak. Yani enflasyon oranları göz önünde bulundurularak 2 yılı aşkın bir süredir fiyat değişikliği olmadığını göz önünde bulundurursak, yüzde 15 bir fiyat artışı söz konusu olacak.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 16:13

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER