VELİTTİN KÜÇÜK’E “İŞ DÜNYASI ONUR ÖDÜLÜ” ÖDÜLÜ

14 Haziran 2016 Salı 17:27Bu haber 5936 kez okunduUluslararası aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin’in 15’incisini düzenlediği ‘Yılın Starları Ödülleri’ İstanbul Wow Hotel’de gerçekleştirilen muhteşem bir törenle sahiplerini buldu.

VELİTTİN KÜÇÜK’E “İŞ DÜNYASI ONUR ÖDÜLÜ” ÖDÜLÜ
İş Dünyası Onur Ödülü’ne layık görülen Velsan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Velittin Küçük ödülünü TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın elinden aldı.

Uluslararası aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Yılın Starları Ödül Töreni, 12 Haziran tarihinde İstanbul WOW Hotel Convention Center’da gerçekleştirildi. 500’e yakın davetlinin katıldığı Yılın Starları Ödül Töreni, Avrupa ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’den iş, siyaset, bürokrasi, eğitim ve sanat dünyasından önemli isimleri buluşturdu. 

İş Dünyası Onur Ödülü’ne layık görülen Velsan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Velittin Küçük ödülünü TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın elinden aldı. 

Siyaset Onur Ödülü’ne layık görülen TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Akçelik Holding ve Club Nena Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Erdal Erdem, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Pasha Bank Türkiye Genel Müdürü H. Cenk Eynehan, İntegral Menkul Değerler Genel Müdürü Kıvanç Memişoğlu, Atiker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker, Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, Sefamerve.com Kurucu Ortağı Oya Okur Erciyeş, Karaca Home Yönetim Kurulu Üyesi Sami Karaca, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, İskar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karataş, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, Nurteks Halı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Nalbant, Zigavus Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Polat, Albayrak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Albayrak, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Nata Holding Genel Müdürü Süleyman Sayın, Transbosphor Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can, Velsan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Velittin Küçük, Kalay Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Kalay seçkin davetliler arasında yer aldı.

İSMAİL KAHRAMAN: 

EKONOMİK KALKINMA, İSTİHDAM VE YATIRIM ÖNCELİKLİ HALE GELDİ

İş dünyasından kişi ve kuruluşların ödüllerini aldığı gecede konuşma yapan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Etkisi dikkate alındığında medyanın fiilen kimi zaman yasama, yürütme, yargı kadar önemli bir kuvvet haline geldiği görülmektedir. Çünkü yasamayı da, yürütmeyi de, yargıyı da etkileyebilmektedir. Hepimizin şahit olduğu gibi bazen medya bir bardak suda fırtına kopartabiliyor. Pireyi deve, deveyi pire yapabiliyor. Algı operasyonu, manipülasyon aracı olabiliyor. Kara ve gri propagandanın bir parçası yapılabiliyor. Bu yüzden hem basın özgürlüğünün korunması hem de ahlaki ilkelere uygun bir şekilde kullanılması kurumlar arasında denge sağlanması gereklidir” dedi.
Ekonominin günümüzde geçmiş çağlarla kıyaslandığında toplumların ve fertlerin hayatında çok daha önemli bir hale geldiğine değinen Kahraman, sözlerine şöyle devam etti: “Ekonomik kalkınma, istihdam ve yatırım meseleleri devlet güçlerince önemli ve çok ciddi öncelikli bir durum haline geldi. Gelir dağılımdaki adaletsizliklerin giderilmesi konusu bütün devletlerin en önemli gündem maddelerinden birisini oluşturmaya başlamıştır. Ayrıca küreselleşme diye bir olgu ortaya çıkmış iktisadi emperyalizm denilen yeni bir sömürü düzeninden söz etmekle mümkün hale gelmiştir. Dünya aşırı bir üretim ve tüketim durumuna gelmiş, buna bağlı olarak çevre sorunları tüm dünyanın ortak meselesi haline gelmiştir. Böylesi bir dünyada ekonomi haberlerinin ne kadar büyük önem taşıdığını anlamak zor değildir. Aynı şekilde dürüst ve doğru bir ekonomi haberciliğinin de ne kadar ehemmiyetli hale gelmiş olduğunu artık herkes takdir etmektedir. Bu arada gelişmemizi, kalkınmamızı önlemek isteyen dış ve iç mihrakların oyunlarına gelmeden, tuzaklarına düşmeden, ülkemizi tarihin üslubuna ulaştırmada başarılı olacağımıza yürekten inandığımı belirtmek isterim” diye konuştu.

Ekovitrin Medya Grubu Başkanı Kamuran Abacıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Özata, Yönetim Kurulu Üyesi ve Ekovitrin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bilal Koçak, yılın starları seçilen isim, kurum ve kuruluşları tebrik etti.

ABACIOĞLU: ÜLKEMİZİN KALKINMASINI ARZU EDİYORUZ 

Törenin açılış konuşmasını yapan Ekovitrin Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Abacıoğlu, yılın starları seçilen isim, kurum ve kuruluşları tebrik etti ve 30 yıldır ekonomi basını içinde yer aldıklarını kaydetti. Abacıoğlu, Türkiye’nin dışa açılımını, ekonomideki gelişmeleri yerinde izlediklerini ifade ederek, “Türkiye, terör belasından kurtulursa ekonomi uçuşa geçecek. En sıkıntılı zamanda bile yüzde 5’e yakın bir büyüme gerçekleşti ülkemizde. Siyasi istikrarın varlığı büyük bir nimet, Allah’ın bir lütfu olarak görüyoruz. Milletimizin teveccühü sayesinde ülkemiz ve etrafımız ateş çemberinde olmasına rağmen olabildiğince az etkilenmek suretiyle ve milyonlarca mülteciye de ev sahipliği yapan bir ülke olarak yine de ekonomisini büyütmeye devam ediyor. Gerçekten bu Türkiye için övünülecek bir başarıdır. Biz ülkemizin huzur içerisinde kalkınmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

ŞEREF ÖZATA: EKOVİTRİN’İN SESİNİ TÜM DÜNYAYA DUYURUYORUZ

Kamuran Abacıoğlu’nun ardından konuşan Ekovitrin Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ekovitrin Genel Müdürü Şeref Özata ise, uluslararası aylık ekonomi haber dergisi olan Ekovitrin’in Avrasya bölgesinde en fazla tanınan ekonomi haber dergisi olduğunu söyledi. Özata, Ekovitrin’in 16 yıldır yayın hayatını başarıyla sürdürdüğünü ve bugün itibarıyla 12 ülkede temsilciliği bulunduğunu kaydetti. “Ulusal düşün, global çalış” ilkesi doğrultusunda çalıştıklarını söyleyen Özata, “Ekovitrin dergisi dünyadaki 40 bin çevrimiçi online satış noktasında okurlara ulaşıyor. Ekovitrin’in sesini 120 ülkede 350 milyon Türkçe konuşan soydaşımıza, İngilizce olarak da 1.8 milyar insanın yaşadığı geniş bir coğrafya ulaştırıyoruz” diye konuştu. 

Küreselleşen dünyada inovasyonun büyük önem taşıdığını belirten Özata, “Şirketler varlıklarını yeniliklerle sürdürmek zorunda. Biz de Ekovitrin Medya Grubu olarak yeni bir faaliyet alanına adım attık. IP TV yayınımız başladı. İlk canlı yayını ödül töreni ile izleyicilerimize aktardık. Hedefimiz önümüzdeki 4 yıl içinde Avrupa’daki tüm dijital platformlarda yer alarak yayınımızı geniş kitlelere ulaştırmak” dedi.

BİLAL KOÇAK: BAŞARILI
OLAN HER ZAMAN KAZANIR
Bu yıl 15’incisini gerçekleştirdiğimiz geleneksel “Yılın Starları Ödül Töreni”nin uluslararası bir platform niteliğinde olduğunu söyleyen Ekovitrin Medya Grubu Yönetim Kurulu üyesi ve Ekovitrin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bilal Koçak ise şöyle konuştu: “Ekovitrin, Yılın Starları Ödülleri törenleriyle, Türkiye ve yurt dışındaki başarılı iş adamlarımız arasında bir köprü kuruyor.  Yılın Starı seçilen kişi, kurum ve kuruluşları Ekovitrin adına içtenlikle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Başarılı olan her zaman kazanır. Türkiye, son 14 yılda başarılı bir grafik çizerek dünyanın en önemli ülkeleri arasında yerini aldı.”
Yılın Starı seçilenler,  uzun soluklu bir anket sonucunda Ekovitrin okuyucuları tarafından belirlendi. Anket çalışması, Ekovitrin dergisiyle birlikte ve eş zamanlı olarak www.ekovitrin.com haber sitesinde yer alan formlar doldurularak yapıldı. Dünyanın hemen her tarafından katılımlar gerçekleştiği için bu anket çok geniş katılımlı bir kamuoyu araştırması özelliğini de taşıyor. 2015 Yılın Starları, 455 bin 607 oy kullanılarak belirlendi.
Yılın Starları Ödülü, ekonomi, iş ve siyaset dünyasının Oscar’ı niteliği taşıyor.

Törene davet edilen ancak katılamayan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Samsun Valisi İbrahim Şahin, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu birer kutlama mesaj gönderdiler. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un, eniştesinin vefatı dolayısıyla programa katılamadığı tören, ödül alanların toplu fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

İşte 2015 Yılının Starları 

Yılın Bakanı: Numan Kurtulmuş
Yılın İş Adamı: Ferit Şahenk 
Yılın İş Kadını: Nevin Akçelik 
Yılın Şirketi: TAV
Yılın Markası: Halkbank
Yılın İhracatçısı: Sanko Holding
Dünyanın En İyi Havayolu Şirketi: THY
Yılın Sağlık Kuruluşu: Dentaydın
Gayrimenkul Sektöründe Yılın Projesi: Vadistanbul
Yılın Katılım Bankası: Albaraka Türk
Yılın Finans Yatırımı: Pasha Bank
Yılın Aracı Kurumu: İntegral Menkul Değerler
Yılın Sanayicisi: Mehmet Ali Atiker 
Yılın Girişimcisi: Ümit Kalko 
Yılın Genç Girişimcisi: Oya Okur Erciyeş 
Yılın Markası: Karaca Home
Yılın CEO’su: Kaan Terzioğlu 
Yılın Yatırım Projesi: Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Yılın İnovasyon Markası: Zigavus - BIOZ
Asya’da Yılın Başarılı Türk Şirketi: Albayrak Grubu
Avrupa’da Yılın İş Adamı: Kemal Şahin 
Avrupa’da Yılın Başarılı Türk Şirketi: Medipa Handels GmbH
Yılın Meslek Örgütü: DEİK
Anadolu’da Yılın Girişimcisi: İsmail Karataş 
Yılın Belediye Başkanı: Recep Altepe 
Türkiye’de Yılın Yabancı Markası: Huawei
Yılın Vakıf Üniversitesi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi
Yılın En İyi Çıkış Yapan Kanalı: TRT World
Türk Cumhuriyetleri’nde Yılın Şirketi: Nata Holding
ABD’de Yılın Şirketi: Comodo

Ekovitrin Jürisi tarafından ayrıca iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerine de “Onur Ödülleri” veriliyor. İşte bu isimler…

İş Dünyası Onur Ödülleri:
Velittin Küçük
Mustafa Can 
Emin Üstün 
İbrahim Nalbant 

Sanayide Geri Dönüşüm Ödülü: Erdoğan Erdem
Avrupa Türk İş Dünyası Onur Ödülü: Kalay Holding
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 12:21

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER