Başkan Kemal Deniz Bozkurt koltuğu devretti

Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu 4'üncü sınıf öğrencisi Çağan Yiğit Akgün’e devretti.

Başkan Kemal Deniz Bozkurt koltuğu devretti

Esenyurt'ta Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm çocuklara hediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, başkanlık koltuğunu bir günlüğüne İBB.Prof.Dr. Sebahattin Zaim İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Çağan Yiğit Akgün’e, "Sayın Başkanım, görevi size emanet ediyorum. Ben iyi yöneteceğinizi biliyorum" diyerek devretti. Başkanlık makamına gelen Akgün’e öğretmeni ve arkadaşları da eşlik ederken, Başkan Bozkurt ve öğrenciler arasında eğlenceli anlar yaşandı.

Başkanlık görevini devralan Akgün, TBMM kuruluşunun 99. yılında çocuklara bu günü bayram eden Mustafa Kemal Atatürk’e ve bu güzel günde koltuğunu kendilerine bırakan Başkan Bozkurt'a teşekkür etti. Çağan Yiğit Akgün ve arkadaşları Başkan Kemal Deniz Bozkurt’tan çocuk parkları, spor tesisleri, engellilerin hayatının kolaylaştırılması, kaldırım işgallerinin önlenmesi,çevre kirliliğinin önüne geçilmesi gibi sosyal  belediyecilik anlamında bir takım isteklerde bulundu. Başkan Bozkurt da çocuklara, "Bana ne kadar doğru bir yolda olduğumu gösterdiniz" diyerek teşekkür etti ve şöyle devam etti: “Sizlerle aynı fikirdeyim. Bu söylediklerinizin hepsinin olması lazım. Bunlar olmazsa insan olmaktan çıkıyoruz. Sizin söylediklerinizin hepsini yapacağız. Başkanımızın talimatlarını yerine getireceğiz. Siz de lütfen iyi bir insan, ülkesini ve insanlarını seven birer kişi olmaya çalışın. Zorluklar altında ezilen değil, onları yenmeye çalışan yapıda olun.”

Başkan Bozkurt çocuklara günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Belediye binasında gerçekleşen seremoninin ardından Başkan Bozkurt  İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’da düzenlenen Atatürk anıtına çelenk sunma törene katıldı. Tören İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, Başkan Kemal Deniz Bozkurt, ilçe siyasi partileri ve derneklerin Atatürk anıtına çelenk bırakmasının ardından yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşıyla sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 13:25

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER