ESENYURT BELEDİYESİ DAHA YEŞİL BİR ESENYURT İÇİN ÇALIŞIYOR

İlçe genelinde park ve bahçelerin bakım ve onarım işlemlerine hız kesmeden devam eden Esenyurt Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ağaçların budama çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürüyor.

ESENYURT BELEDİYESİ DAHA YEŞİL BİR ESENYURT İÇİN ÇALIŞIYOR

Esenyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan park ve yeşil alanlarda bakım ve onarım çalışmalarına devam ederken, bir yandan da ağaç budama işlemlerini sürdürüyor. İlçe genelinde yer alan cadde, sokak ve parklarda belirlenen program dahilinde tüm ağaçların bakımı yapılıyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte başlatılan budama çalışmalarıyla, ağaçların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi ve daha sağlıklı bir şekilde büyümesi sağlanıyor. Ağacın ömrünün uzatılması, estetik görüntüsü ve hastalıklara karşı direncinin arttırılması amacıyla yapılan budama çalışmaları kapsamında, vatandaşlardan gelen dilekçeler de değerlendirilerek budamaya uygun bulunan ağaçlar budanıyor.

YEŞİL ALANLARIN BAKIMI YAPILIYOR

Ekipler, ilçe genelinde bulunan meydan ve parklarda ağaçlandırma ve bakım çalışması yürütüyor. Vatandaşların en büyük sosyal faaliyet alanlarından olan parklar ve meydanları daha kullanılabilir hale getirmek için çalışan ekipler, yeşil alanların bakıma alınmasının yanı sıra ağaç ve çalı dikimi, çim serimi ve toprak tasfiyesi de gerçekleştiriyor.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 13:36

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER