ESENYURT BELEDİYESİ, ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEYEN SURİYELİLERİ SINIRA GÖNDERDİ

Ülkelerine dönmek isteyen Suriyeliler ile çalışma yürüten Esenyurt Belediyesi, bu kapsamda organizasyon düzenlemeye devam ediyor. ‘Gönüllü Geri Dönüş’ projesi kapsamında başvuru yapan 32 Suriyeli daha sınır bölgelerine gönderildi. Bağcılar’dan başvuran 6 kişilik aile de sınıra gitmesi için yardımcı olunanlar arasında.

ESENYURT BELEDİYESİ, ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEYEN SURİYELİLERİ SINIRA GÖNDERDİ

Esenyurt Belediyesi, ‘Gönüllü Geri Dönüş’ projesi kapsamında ülkelerine dönmek isteyen Suriyeliler için çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında ikinci kafile olarak 3 ayrı bölgeye 32 Suriyeli daha yolcu edildi. Hatay ve Kilis’teki sınır kapılarına gönderilen Suriyeliler için uğurlama töreni de düzenlendi.

“VATANDAŞLARIMIZ DAHA HUZURLU YAŞARLAR”

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt tarafından uğurlanan Suriyeliler; Halep, Şam ve Afrin’e geçecek. Uğurlama sırasında konuşan Başkan Bozkurt, Pandemi şartları nedeniyle ara verdikleri uygulamaya yeniden başladıklarını söyledi. Geri dönüş taleplerini aldıktan sonra tüm işlemleri yürüttüklerini ifade eden Başkan Bozkurt, “Artık Esenyurt’un dışından da başvurular var. 6 kişi Bağcılar’dan geldi. Umarım bu her tarafta uygulanır. Hem Suriyeli vatandaşlar ülkelerinde rahat bir nefes alır hem de Türkiye’deki vatandaşlarımız daha huzurlu yaşarlar“ diye konuştu.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER