Esenyurt 'ta 15 bin nüfuslu sitenin doğalgazı fatura borcu nedeniyle kesildi

Esenyurt 'ta 3 bin 860 haneli, 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı fatura borcu nedeniyle kesildi. Sitenin yönetim kurulu başkanı, yaşananların zulüm olduğunu söyledi.

Esenyurt 'ta 15 bin nüfuslu sitenin doğalgazı fatura borcu nedeniyle kesildi

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde 19 blok ve 3 bin 860 hanenin olduğu sitenin sakinleri sabah kalktıklarında doğa lgazın kesilmiş olduğunu fark etti. Durumu site yönetimine sorduklarında ise site borcu yüzünden doğalgazın kesildiğini öğrendi.

Site sakinlerinden Mesut Baykal, "Burada yaklaşık 4 bin hane halkı mağdur durumda. Soğukta üşüyorlar. Burada ciddi bir mağduriyet var. İGDAŞ bizim sitemizin ödenmeyen borçlar yüzünden kesildiğini söyledi. Zor bir dönemden geçiyoruz, insanlar borcunu ödeyemiyorlar ama insanların bu mağduriyeti yaşaması ne kadar doğru?" dedi.

'200 KİŞİLİK YEMEK VERMEM LAZIM, NE YAPACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM'

Site içerisinde esnaflık yapan Ali Akçiçek, "Doğalgaz sabahtan beri yok. Burada esnafım dükkânım 24 saattir kapalı. Yarın sabah 200 kişilik yemek vermem gerekecek sabah ne yapacağımı düşünüyorum. Küçük çocuğu olanlar var, hastalığı olanlar var, yaşlısı olanlar var. Bütün insanlar mağdur durumda şu anda" diye konuştu.

'BORCU OLMAYAN SİTE SAKİNLERİMİZ MAĞDUR'

Site yönetim kurulu başkanı Zafer Tura ise, İGDAŞ'tan uzun vadeli borç yapılandırması istediklerini belirterek şunları söyledi:

''Şu anda borcu olmayan site sakinlerimiz o kadar mağdur durumda ki, biz oradaki yetkili kişiye söyledik. 15 bin kişilik site içerisinde yapılan bir zulümdür. Biz pazartesi günü ödeme vaadinde bulunduk. Bir kısmının ödemesini yaptık, bir kısmının ödemesi de bugün olacaktı. Pazartesi ödeme yapamadığımız için bugün bilinçli olarak gaz kesildi.''

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 15:24

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER