Esenyurtlu miniklere farkındalık tiyatrosu

Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, belediyeye ait kreşlerde eğitim gören çocukları, ‘Ormanlar Hepimizin’ adlı tiyatro oyunu ile buluşturdu. Çocukları bilinçlendirmeyi amaçlayan ve ormanların önemini anlatan oyun, Esenyurtlu miniklere eğlenceli anlar yaşattı.

Esenyurtlu miniklere farkındalık tiyatrosu

Kültür-Sanat etkinliklerine ağırlık veren Esenyurt Belediyesi, ‘Ormanlar Hepimizin’ adlı tiyatro oyunu Esenyurtlu miniklerle buluşturdu. Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu, belediye kreşlerinde eğitim gören 630 öğrenci öğretmenleri birlikte izledi. Ormanların ve doğal hayatın korunmasına dikkat çeken ve çocukları bilinçlendirmeyi amaçlayan oyun, Esenyurtlu minikler tarafından ilgiyle izlendi.

Her bir sahnesi ve repliğinin çocuklara özel olması ve çocukların dünyasına ulaşması için tasarlanan oyunu Kemal Maden ve Semiha Gürlevük yazdı. Semiha Güverlük’ün yönettiği oyunun oyuncu kadrosunda ise Metehan Çetinalp, Zeynep Özşarik, Numan Direkçi ve Varol Erdoğan gibi isimler yer aldı. Özel kurgusuyla çocukların da dahil olduğu oyunda, Esenyurtlu minikle, ormanları ve ormanda yaşayan hayvanları kurtararak eğlenceli anlar yaşadı.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER