Esenyurt’ta 23 Nisan coşkusu resim, kompozisyon ve şiirlerle yaşanacak

Esenyurt Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla ödüllü “Resim, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışması” düzenliyor. Esenyurtlu çocuklar ortaya çıkardıkları eserleri 21 Nisan tarihine kadar belirtilen adreslere iletebilecek.

Esenyurt’ta 23 Nisan coşkusu resim, kompozisyon ve şiirlerle yaşanacak

Esenyurt Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında, Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukları, düzenlediği Şiir Okuma, Resim ve Kompozisyon yarışmasında buluşturuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında, ilçe genelinde 8-14 yaş aralığındaki ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik Resim, Şiir Okuma (videolu) ve Kompozisyon Yarışması düzenleniyor. Yapılacak ödüllü yarışmayla salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklar, bayram coşkusunu resim, kompozisyon ve şiirlerle yaşatacak.

BAŞVURULAR ÜCRETSİZ

Esenyurtlu çocuklar başvuruların ücretsiz olduğu yarışmanın detaylı bilgilerine ve yarışma şartnamesine www.esenyurt.bel.tr<//www.esenyurt.bel.tr/> internet sitesinden ulaşılabilecek. İlkokul öğrencileri, 23 Nisan temalı Resim ve Şiir Okuma alanında, ortaokul öğrencileri ise, Kompozisyon Yazma alanında başvuru yapabilecek. Şiir okumaları videolu olarak, resim ve kompozisyon yazıları ise, fotoğraflı olarak belirtilen adreslere son başvuru tarihine kadar iletilebilecek.


DERECEYE GİREN ÇOCUKLAR, ÖDÜLLENDİRİLECEK

Yarışmacılar, eserlerini en geç 21 Nisan Salı gününe kadar belirtilen [email protected] veya belirlenen 0534 834 99 39 numaralı whatsapp hattına, ad-soyad ve iletişim bilgileri ile fotoğraf veya dosya şeklinde gönderebilecek. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirileceği şiir okuma, resim ve kompozisyon yarışmasında ilk ve ortaokul kategorisinde; birinciye notebook, ikinciye bisiklet, üçüncüye akıllı saat veya scooter ödülü verilecek.​
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER