Hayvanlara özel zabıta

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Hayvanları Koruma Günü'nde yaptığı konuşmada, “Sadece hayvan hakları ve hayvanlar ile ilgili çalışmalar yapacak zabıtamız olacak” dedi

Hayvanlara özel zabıta

Esenyurt Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında can dostlarımızın yaşam hakları konusunda farkındalık etkinliği düzenledi. Veteriner İşleri Müdürlüğü Modern Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Halis Şimşek, belediye birim müdürleri ve yüzlerce Esenyurtlu çocuk katıldı.

Zabıta birimini oluşturduk

Yeryüzünde bütün canlıların yaşama hakkı olduğunu ve insanların önemli görevlerinden bir tanesinin de hayvan haklarını korumak olduğunu vurgulayan Başkan Bozkurt, bu anlamlı günde can dostlarımızın haklarını korumak ve onları yaşatmak için farkındalık yaratan önemli bir hizmetin açılışını yaptı. Başkan Bozkurt, “Bu dünya sadece insanlara ait bir yer değil. Sadece insanların yaşadığı durumda da bu dengede kalması mümkün değil. Dünya üzerindeki bütün canlıların yaşama hakkı var. Bu güzellik de ancak öyle ortaya çıkıyor, dolayısıyla hayvan haklarını korumak, o dengeyi sağlamak da biz insanların önemli görevlerinden bir tanesi. Belediye olarak tabi bunu ancak bunu icra edebiliriz. Biz de arkadaşlarımızla beraber göreve geldiğimizden beri hayvanların yaşamış olduğu beslenme, barınma ve şiddet sorunlarına dair birçok çalışma yapıldı. Hayvanların sahiplendirilmesi için ve diğer sağlık sorunlarının giderilmesi için çalışmalar yapıldı. Bunun daha yerinden incelenmesi ve daha nitelikli hale getirilmesi için de arkadaşlarımız bir zabıta birimi oluşturdu. Bu, sadece hayvan hakları ve hayvanlar ile ilgili çalışma yapacak bir zabıta olacak. Hukuk çerçevesinde haklarının korunması sağlanacak. Onların daha sağlıklı, huzurlu olması için çalışma yürütecekler” dedi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER