İmamoğlu’ndan yardımcılarına talimat: O boğanın elinden kurtaralım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt’ta farklı kurumların üstlendiği 4 projede incelemelerde bulundu.

İmamoğlu’ndan yardımcılarına talimat: O boğanın elinden kurtaralım
Ekrem İmamoğlu, “Esenyurt’u birisi boğmuş. O boğanın elinden kurtaralım Esenyurt’u” diyerek, yardımcılarına ilçeyle ilgili çalışmalara hızlıca başlamaları talimatı verdi.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediye’sinde aldığı sunumun ardından ilçedeki yapımı devam eden bazı projeleri yerinde inceledi.

İmamoğlu’na, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile birlikte İBB Genel Sekreter Yardımcıları Orhan Demir, Murat Kalkanlı ve Mehmet Çakılcıoğlu eşlik etti. Heyet sırasıyla; Nikah Sarayı-Otopark-Sağlık Ocağı Projesi, Kıraç-Esenyurt Arası Kavşak ve Ortak Alt Yapı İnşaatı Projesi ile Kıraç Camii ve Kapalı Pazar-Gençlik ve Kültür Merkezi Projesi’nde incelemelerde bulundu.


 PROJELERİ MUHTARLIKTA İNCELEDİ

İmamoğlu, 6 dönemdir Kıraç Mahallesi Muhtarı olarak görev yapan Mustafa Başboğa’yı da muhtarlık binasında ziyaret etti. O ana kadar gezdiği projelerin planlarını muhtarlıkta inceleyen İmamoğlu, yardımcılarına, ortak noktaları zamanında bitirilememiş olan inşaatların maliyetlerinin bir an önce çıkarılması talimatını verdi.

İmamoğlu, son olarak Esenyurt sınırları içinden de geçen BOTAŞ Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde incelemelerde bulundu. Bölgenin, Yaşam Vadisi olarak önerdikleri alan olduğu bilgisini paylaşan İmamoğlu, yardımcılarına, “BOTAŞ Hattı çevresiyle ilgili neler yapılabilir? Buna çalışalım. Bütünüyle BOTAŞ Hattı’nın park düzenini beraber analiz etmeniz gerekecek. Esenyurt adına potansiyel park alanlarının ve ihtiyaçlarının çözümüne yönelik planlama yapmalıyız. Esenyurt’u birisi boğmuş. O boğanın elinden kurtaralım Esenyurt’u” şeklinde seslendi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 14:19

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER