Liderler sandıkta

Başbakan Erdoğan İstanbul'da CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise Ankara'da oy kullandı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oyunu Üsküdar Burhaniye İlköğretim Okulu’nda kullandı.

Liderler sandıkta

Eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile Burhaniye İlköğretim Okulu’na gelen Başbakan Erdoğan oyunu kullandıktan sonra gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Erdoğan açıklamasından şunları söyledi:

“Güzel bir seçim kampanyasını, yorucu ama çok coşkulu bir seçim kampanyasını dün bitirdik. Meydanlarda biz konuştuk. Şimdi de milletimiz konuşuyor.

Milletimiz bugün iradesini ortaya koymak suretiyle önümüzdeki 4 yıl ülkeyi kimin yöneteceğine kararını verecek. Bu bizler için saygı duyulması gereken bir kara olacak.

Şu ana kadar aldığım haberlere göre gayet güzel bir oylama devam ediyor.

Oylamanın milletimizi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

KILIÇDAROĞLU ANKARA'DA OYUNU KULLANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi ve oğlu ile birlikte Arjantin İlköğretim Okulu'nda oyunu kullandı.

Kılıçdaroğlu, eşi Sevim ve oğlu Kerem ile 4201 nolu sandığın bulunduğu sınıfa geldi. Önce Kılıçdaroğlu, ardından eşi ve oğlu kabinlerin arkasına geçerek oyunu kullandı.

Kılıçdaroğlu, okul çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Uzun bir maratonun sonuna geldik. Bugün halkın karar günü. Halkın kararına saygı duyacağız. Güzel bir hava var. Demokrasi şöleni var. Umuyorum, demokrasi ve özgürlüğü bu ülkeye getirmek için çabalarımız yerini bulur.”

Aynı okula oy kullanmaya gelen vatandaşlar da Kılıçdaroğlu'na alkışlarla destek vererek, “Başbakan Kılıçdaroğlu” şeklinde tezahüratta bulundular. Kılıçdaroğlu, daha sonra ailesiyle birlikte okuldan ayrıldı.

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER