Şanlıurfa savaş alanına döndü!

Polisin, kanlar içinde kalan kişiye copla müdahalesini diğer polisler engellemeye çalıştı.

Şanlıurfa savaş alanına döndü!


OTOMOBİL İÇİNDEKİ ANNE VE 3 ÇOCUĞU BİBER GAZINDAN ETKİLENEREK BAYGILIK GEÇİRDİ

BAYGIN ÇOCUĞUNU KUCAĞINA ALARAK HASTENEYE YETİŞTİREN BABA OLAYLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Şanlıura'da, BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adayı İbrahim Binici'nin kazandığını iddia eden BDP'liler ile polis arasında çatışma çıktı. Kentin en işlek caddesinin savaş alanına döndüğü olaylarda polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı Polis, grupta bulunan bazı kişilere biber gazı ve copla müdahale etti. Kanlar içinde kalan bir kişiyi copla müdahale etmeye devam eden polisler başka bir polis engellemeye çalıştı. Cadde üzerinde park halindeki otomobilde bulunan anne ve 3 çocuğu biber gazında etkilendi. Gözyaşları içinde yardım bekleyen otomobil içindeki çocukların yardımına babaları yetişti. Biber gazı nedeniyle baygınlık geçiren çocuğunu kucağına alarak hastaneye götüren baba "Yeter artık, bu ne rezilliktir."diyerek tepki gösterdi.

12 Haziran genel seçimlerine BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adayı İbrahim Binici yandaşları, seçimi kaybetmesi üzerine yaklaşık 200 kişilik grup BDP il binasından adliye binasına yürümek istedi. Kadri Erdoğan Caddesi üzerinde güvenlik tedbiri alan polis grubun önünü zırhlı araçlara kesip biber gazlarıyla müdahalede bulundu. Ortalığın savaş alanına döndüğü cadde üzerinde Binici, yandaşları sokak aralarına kaçmaya başladı. anlar içinde kalan bir kişiyi copla müdahale etmeye devam eden polisler başka bir polis engellemeye çalıştı. Cadde üzerinde park halindeki otomobilde bulunan anne ve 3 çocuğu biber gazında etkilendi. Gözyaşları içinde yardım bekleyen otomobil içindeki çocukların yardımına babaları yetişti. Biber gazı nedeniyle baygınlık geçiren çocuğunu kucağına alarak hastaneye götüren baba "Yeter artık, bu ne rezilliktir."diyerek tepki gösterdi.

SURUÇ'TA KARIŞTI

Bağımsız aday İbrahim Binici'nin seçimleri az bir farkla kaybetmesi üzeri memleketi Suruç ilçesinde şiddetli çatışmaların yaşanmasına neden oldu. Kalabalık bir grup polisle taş ve sopalarla çatıştı. Şanlıurfa'dan takviye olarak Suruç ilçesine giden çevik kuvvet ekipleri ise gruba biber gazıyla müdahalede bulundu. Şanlıurfa ve Suruç ilçesinde gerginlik devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER