Adıyaman'da Teröristlerle Çıkan Çatışmada 1 Başçavuş Şehit Oldu

Adıyaman'da iş makinelerini ateşe veren PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 1 başçavuş şehit olurken, 2 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Adıyaman'da Teröristlerle Çıkan Çatışmada 1 Başçavuş Şehit Oldu
Adıyaman'da geçen ay baraj inşaatına saldıran PKK'lı teröristleri yakalamak için arazide arama tarama faaliyeti yürüten jandarma ekiplerine terör örgütü üyeleri tarafından taciz ateşi açıldı. Meydana gelen çatışmada 1 başçavuş şehit olurken, 2 güvenlik görevlisinin de yaralandığı bildirildi.

İŞ MAKİNELERİNİ ATEŞE VERMİŞLERDİ

Adıyaman-Çelikhan karayolu üzerinde yapımı devam eden ve yüzlerce hektarlık alanı sulayacak Koçali Barajı inşaatında kullanılan iş makinelerinden 5'i, haziran ayında terör örgütü PKK üyeleri tarafından ateşe verilmişti.

JANDARMAYA TACİZ ATEŞİ

Jandarma Özel Hareket Timleri, saldırı sonrasında bölgedeki arama faaliyetlerini sıklaştırdı. Arama tarama faaliyetlerini Kömür Beldesi Kürk ve Derinsu mevkiinde yürüten jandarma ekiplerine, terör örgütü PKK mensupları tarafından uzun namlulu silahla taciz ateşinde bulunuldu. Jandarma saldırıya anında karşılık verdi.

1 BAŞÇAVUŞ ŞEHİT

Jandarma ile teröristler arasında çıkan çatışma sonrasında bölgeye jandarma özel harekat timleri sevk edildi. Çok sayıda jandarma özel hareket timi, 6 kişi oldukları belirlenen teröristlerin peşine düştü. Çıkan çatışmada 1 başçavuşun şehit olduğu, 2 güvenlik görevlisinin de yaralandığı bildirildi.

Bölgede operasyonlar devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 17:27

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER