Adıyaman'dan Sonra Şanlıurfa'da 6 Deprem Oldu! Okullar Tatil Edildi

Adıyaman'ki depremin ardından Şanlıurfa'da da 6 deprem meydana geldi. Bölgede incelemelerde bulunan Vali Abdullah Erin, Samsat ve Kahta'da okulların tatil edildiğini açıkladı.

Adıyaman'dan Sonra Şanlıurfa'da 6 Deprem Oldu! Okullar Tatil Edildi
Adıyaman'ın  Samsat ilçesinde saat 14.07'de yaşanan 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssü  Şanlıurfa olan 6 deprem meydana geldi. Merkez üssü  Hilvan ilçesi olan deprem,  Samsat depreminden 23 dakika sonra yaşandı. Daha sonra ise  Şanlıurfa merkez ve  Bozova ilçelerinde de en büyüğü 3.2 olan depremler meydana geldi.  Şanlıurfa'daki son deprem gece saat 22.11'de  Derinkuyu kırsal Mahallesinde yaşandı.

MERKEZ VE İKİ İLÇEDE OKULLAR PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR TATİL EDİLDİ

Başta depremin yaşandığı  Samsat olmak üzere depremden etkilenen adıyaman merkez ve  Kahta'da okulların tatil edildiğini söyleyen Vali Erin, "Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte bütün çocukları okul binalarından çıkarttık. Yarın da  Samsat ilçemizde,  Kahta'da ve  Adıyaman il merkezinde herhangi bir risk taşıdığı için değil,  Samsat dışındaki yerler için söylüyorum ama vatandaşlarımızın bu sarsıntıyı hissederek oluşabilecek psikolojik sıkıntılar nedeniyle yarın bu üç yerleşim yerinde çocuklarımız okula devam etmesinler.


Biz de riskli eğitim kurumu varsa bununla ilgili önlem alalım diye değerlendirdik ve öyle bir karar aldık. Yani  Adıyaman merkez ve bağlım köyler,  Samsat ve ilçeye bağlı köyler ile  Kahta ve bağlı köylerde eğitime ara vereceğiz. Dediğim gibi tamamen tedbir amaçlı. Bu okullarımızdaki teknik incelemeyi tamamlayana kadar. Pazartesi günü ise inşallah normal eğitime devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 09:13

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER