BDP'liler İçin Jet Fezleke

BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngören fezlekeler TBMM'ye gönderildi.

BDP'liler İçin Jet Fezleke

Bdp'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngören fezlekeler Başbakanlık tarafından Meclis Başkanlığı'na gönderildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN NE DEDİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşamİspanya ziyareti öncesi havaalanında gazetecilerinBdp'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili soruları üzerine şunları söyylemişti:

"Parlamentoya, özellikle bazı teröre yönelik konularla ilgili fezlekelerin gelmesi halinde, bu fezlekeleri aramızda değerlendirmek suretiyle alışılmışın dışında bir karar vermeyi düşünüyoruz. Milletvekili ne konuştuğunu bilmeli, hareketlerine dikkat etmeli. Silahlanmaya, ayaklanmaya vesaireye çağırmak. Bunlar asla Tbmm çatısı altında olanlara yakışmaz. Bunun da ötesinde kendisine, 'Bölücü terör terör örgütünün uzantısı' sıfatını vererek, bu şekilde bir yaklaşım tarzı içine girenler noktasında daParlamento'da çok daha farklı bir uygulamanın olması gereğine inanıyorum. Şu anda, bu şekilde 800'ü aşkın dosya var. Bunlar sıradan dosyalar değil. Önümüze geldiği anda kararı da vereceğiz."

HASİP KAPLAN: NEFES ALDIRMAZLAR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İspanya gezisinden önce Bdp milletvekillerinin dokunulmazlıkları ile ilgili yaptığı açıklamaya, Bdp Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan yanıt verdi.

Kaplan, kaldırılacağı söylenen dokunulmazlıklarının zaten bulunmadığını, seçilmişleri atanmışlara ezdiren bir yönetim anlayışı olduğunu belirtirek, "Arkamızda bizi seçen irade, halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar. Ama bize dokunanlar, siyaseten hep yandılar yok oldular" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın dün akşam İspanya gezisine çıkmadan dokunulmazlıklar ile ilgili yaptığı açıklamaya,Bdp'nin Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan Twitter'dan yanıt verdi.

Kaplan, "Bize mecliste dokunmak isteyenin keşke hırsızlık, sahtekarlık, ihaleye fesat yolsuzluğundan fezlekesi olmasaydı, nerdesin ilahi adalet" dedi. Kaplan, dokunulmazlıklarının zaten olmadığını da savuranak, "Dokunulmazlığımız kalkacakmış, hayret, varmıydı ki? Seçilmişleri atanmışlara ezdiren bir düzen, yönetim, milletin iradesine saygı duymuyor ki. Arkamızda bizi seçen irade halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar, ama bize dokunanlar siyaseten hep yandılar, yok oldular " diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2012, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER