BİM'in Sattığı iPhone Ürünlerinin Sahte Olduğu İddia Edildi

ABD ile yaşanan kriz üzerine iPhone satışlarını durdurduğunu açıklayan BİM'in geçen aylarda lisanslı diyerek sattığı Apple marka kulaklık, adaptör, USB kablo gibi telefon aksesuarlarının taklit olduğu iddia edildi.

BİM'in Sattığı iPhone Ürünlerinin Sahte Olduğu İddia Edildi
Apple INC'in Türkiye'deki avukatlarının, Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla 7 Mayıs'ta BİM 'e gönderdiği ihtarnamede, mağazalarda satılan ürünlerin incelemesi sonucunda bu ürünlerin APPLE tarafından üretilmediği ve taklit ürün olduklarının tespit edildiği belirtildi. İhtarnamede, bu ürünlerin satışına derhal son verilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

SATIŞA SON VERİLMESİ İSTENDİ

Söz konusu iddiaya göre ihtarnamenin sonuç bölümünde, BİM tarafından Apple markasının haksız olarak kullanıldığı taklit ürünlerinin satışına derhal son verilmesi, aksesuar cinsi taklit eşyaların imha edilerek Apple'a teslim edilmesi, taklit ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi talep edildi.

Ayrıca, BİM'in orijinal olmayan ürünlerin satışına son verdiği ve bundan sonra da hiçbir şekilde satılmayacağının yazılı olarak APPLE'a bildirilmesi de talep edildi. BİM'in bu ihtarname üzerine o dönem taklit ürünlerin satışını durdurduğu öğrenildi. Sahte telefonların yangına sebep olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 09:51

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER