'Burada hata bir kere yapılır, kanla canla ödenir'

Giresunlu komando çavuş terhisine 25 gün kala şehit oldu

'Burada hata bir kere yapılır, kanla canla ödenir'

DİYARBAKIR’ın Silvan İlçesi'nde dün teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan jandarma komando çavuş Emrah Eker’in Giresun'daki evine ateş düştü.

25 gün sonra terhis olacağı öğrenilen oğluna kavuşmayı beklerken şehit olduğu haberini alan annesi Medine Eker ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

ALLAHIM, TERÖRİSTLERİ KAHRET, CEHENNEM ATEŞLERİNDE YAK

Dereli İlçesi Yavuzkemal Beldesi'nde yaşayan Eker ailesine acı haber dün gece ulaştı. Giresun Jandarma Komutanlığı ekipleri dün gece geç saatlerde eve gelerek, komando çavuş 22 yaşındaki Emrah Eker'in şehit düştüğü haberini iletti. Fenalaşan ve gözyaşlarına boğulan Medine Eker, 25 gün sonra terhis olmasını beklediği oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkıldı, “Oğlum, ben seni teröristlerin eline mi bıraktım? Ben seni böyle olsun diye mi gönderdim? Allah’ım dayanamıyorum. Allah’ım teröristleri kahret, cehennem ateşlerinde yakö diyerek ağıtlar yaktı.

YİNE BAYRAĞIMIZ ALTINDA ŞEHİT VERMEYE RAZIYIM

4 çocuk annesi Medine Eker, en büyük evladını şehit vermenin üzüntüsünü yaşarken, “Oğlumu büyüttüm, asker eyledim. Vatan sağolsun. Teröristlere, düşmana karşı oğlumu şehit verdim. Oğlum bir daha büyüsün, kalksın, yine bayrağımızın altında şehit vermeye razıyım. Hiç bir zaman vatan bölünmezö diye konuştu.

12 Haziran genel seçimlerinde iznini bitirerek birliğine teslim olduğu öğrenilen Jandarma Komando Çavuş Emreh Eker'in babası Sadık, kardeşleri Çiçek, Emrullah ve Melahat da, şehit askerin ardından gözyaşı döktü.

Askerde sınava girip uzman olarak birliğinde kalmak isteyen ancak ailesi tarafından ikna edilerek bu isteğinden vaz geçirildiği öğrenilen şehit Emrah Eker’in, bir sosyal paylaşım sitesinde yer alan mesajı da dikkat çekti. Mesaj şu ifadelere yer verildi: “Doğudaki askerin batıdaki askere seslenişi, sen beklersin çarşı izni. Ben beklerim operasyon tarihi. Sen çarşıda, Eda, Seda peşinde. Ben dağlarda, kanascı Leyla peşinde. Sen kan gördün mü bayılan, ben yaralı arkadaşımı sırtımda taşıyan. Senin anan bekler tezkereni, benim anam bekler kanlı haberimi. Burası Şafak 90 deyip de nöbetten düşenlerin yeri değil. Şafak, doğan güneş deyip de şehit düşenlerin. Burası doğu, teröristlerin yuvası. Burada hata bir kere yapılır, kanla canla ödenir."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER