Erdoğan posteriyle ve sesiyle Ak Parti kongresinde

AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Saat 14:00'de başlaması beklenen Kongre için Ataköy'de bulunun Sinan Erdem Spor salona dolmaya başladı.

Erdoğan posteriyle ve sesiyle Ak Parti kongresinde
 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı kongre için spor salonu baştan aşağı düzenlendi. Başbakan Davutoğlu ve eşinin katılımcıları selamlayacağı yürüyüş platformu oluşturuldu. Salonun ortasına da Delegeler için oturma yeri yapıldı. Kadın ve Erkeklerin karışık oturduğu tribünlerde de Ahmet Davutoğlu fotoğraflı " Bir Olduk, Birlik Olduk Birlikte Türkiye Olduk, Dava Adamlığıyla Bilgeliği Buluşturan Lider, İstanbul Anlayana Hocadır " yazılı pankartlar yer aldı.POSTERLER

Bir yanda Türk Bayrağı diğer yanda da Ak Parti Bayrağının yer aldığı bölümde, sırasıyla Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun posterleri yer aldı. Tribünleri dolduran Ak Parti taraftarları da zaman zaman 'Recep Tayyip Erdoğan' diyerek tempo tuttu.

SESİYLE KONGREDE


Ak Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi'nde bir sürpriz yaşandı. Kongrenin Divan Başkanlığını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun anonsuyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesinden "Canım İstanbul" şiiri dinlettirildi. Kongreye katılanlar şiiri sonuna kadar dikkatle dinledi. Salondaki dev ekrana Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yan yana asılan posterlerinin görüntüsü yansıtıldı.

7 YIL SONRA
7 yıldır Ak Parti İstanbul İl Başkanlığını yapan Aziz Babuşçu'nun görev döneminin anlatıldığı tanıtım filminin ardından Divan Başkanlığını yapan Süleyman Soylu konuştu. Saat 15:00'de Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu birlikte salona geldi. Davutoğlu çifti tribünleri dolduran kalabalığa kırmızı gül dağıttı.


BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: REİSİN BÜTÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Ak Parti İstanbul 5. Olağan Kongresi'nde Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşuyor. Konuşmasına selamlamayla başlayan Başbakan Davutoğlu'nun sözleri tribünlerin attığı, "Sen bize reisin emanetisin" sloganıyla kesildi. Başbakan Davutoğlu bu slogana, " Reisin bütün emanetine sahip çıkacağız inşallah" karşılığını verdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2015, 16:55

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER