EZİYETE KARŞI İMZA KAMPANYASI

METROBÜS EZİYETİNE KARŞI İMZA KAMPANYASI CHP Beylikdüzü Kadın Kolları, metrobüste yaşanan izdiham ve aktarmalı sefer sıkıntısının giderilmesi için imza kampanyası düzenledi.

EZİYETE KARŞI İMZA KAMPANYASI
 METROBÜS EZİYETİNE KARŞI İMZA KAMPANYASI

Yetersiz metrobüs sayısı ve aktarmalı sefer gibi sıkıntıların giderilmesi için imza kampanyası başlatan CHP Beylikdüzü Kadın Kolları, Tüyap- Avcılar Metrobüs güzergâhında vatandaşlardan imza topladı.

Kampanyaya destek veren birçok vatandaş, uygar bir ulaşım hizmeti istediklerini belirterek,  “Metrobüs, sayısı yetersiz olduğu için çok kalabalık oluyor. Ayakta kalmamak için ilk durakta binmeyi tercih ediyoruz ama aktarma olduğu için sonrasında yine ayakta kalıyoruz. Gayri insani koşullarda seyahat etmeye mecbur bırakılıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Toplu taşıma aracı metrobüsü kullanan vatandaşların ayakta dahi yer bulmakta zorlandıklarını belirten CHP Beylikdüzü Kadın Kolları Başkanı Figen Karahan ise, vatandaşların aktarma yapmak zorunda bırakılmasını eziyet olarak nitelendirdi.

Yerel yönetimin gerekli adımları atmaması sebebiyle yaşanan sıkıntıyı gidermek amacıyla imza kampanyası başlattıklarını ve çözüm için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunacaklarını kaydeden Karahan, “Metrobüse binmesi ayrı, aktarması ayrı dert” eleştirisinde bulunarak Beylikdüzü- Avcılar metrobüs güzergâhındaki sefer yetersizliğinin acil olarak çözümlenmesi gerektiğini ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2012, 00:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
popülizm
popülizm - 9 yıl Önce

chp beylikdüzü her zamanki gibi popülist bir konu seçmiş kendine ancak metrobüs konusunda yanlışı var. avcılar zincirli kuyu ana istasyon olup beylikdüzü ve söğütlüçeşme uç ulaşımlardır. aynı sayıda araç o istikametler giderse yüzde 75 i boş gideceği için sayı azaltılmaktadır. Bunu sokaktaki insan biliyor ancak CHP bilmiyormu?

SIRADAKİ HABER