Fikren ve ruhen anlaşamıyorduk

Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, üniversite sıralarında tanıştığı Birol Çubukçu ile 22 yıllık evliliğini sonlandırdı. Çubukçu, artık kızlık soyadı olan Baş’ı kullanacak.

Fikren ve ruhen anlaşamıyorduk

Ak Parti İstanbul milletvekili Nimet Çubukçu, 22 yıllık eşi Birol Çubukçu ile önceki gün Sarıyer Aile Mahkemesi’nde görülen, gizli celsede boşandı. Nimet Çubukçu, İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesinde okuduğu yıllarda tanıştığı Birol Çubukçu ile okul bittikten sonra nikâh masasına oturdu. Çiftin 1989’da oğulları Çağrı dünyaya geldi. Okulunu bitirdikten sonra bir süre serbest avukat olarak çalışan Nimet Çubukçu, 3 Kasım 2002 seçimlerinde Ak Parti’den milletvekili seçildi. 2 Haziran 2005’te 59’uncu Hükümet’te Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine atanan Çubukçu, 60’ıncı hükümette ise Milli Eğitim Bakanlığı yaptı. Nimet Çubukçu, 12 Haziran seçimlerinde koltuğunu Ömer Çelik’e devrederken oldukça hüzünlüydü.

Avukatı Süleyman Balcı aracılığıyla önceki gün öğle saatlerinde Sarıyer Aile Mahkemesi’ne başvuran Nimet Çubukçu, Birol Çubukçu’ya boşanma davası açtı ve gizlilik talebinde bulundu. Talebi jet hızıyla işleme konulan Çubukçu, davasını açtıktan yaklaşık 2 saat sonra Sarıyer Adliyesi’ne gelerek boşandı.

Birbirimizi yıpratmayalım

Duruşmada Nimet Çubukçu ve avukatı Süleyman Balcı ile Birol Çubukçu ve avukatı Şevket Cankur hazır bulundu. Milletvekili olarak görevini sürdüren Nimet Çubukçu, mahkemeye sunduğu dilekçede, eşiyle aralarında bir süredir fikren ve ruhen anlaşmazlık bulunduğunu ve birbirlerini daha fazla yıpratmamak adına anlaşmalı olarak boşanma kararı aldıklarını belirtti.

22 yıldır süren evlilik tek celsede bitti

BİRBİRLERİNDEN maddi ya da manevi tazminat ve nafaka talep etmeyen çift, hazırladıkları protokolde, Sarıyer Acarlar Sitesi’ndeki evlerini oğulları Çağrı Çubukçu’ya bırakmayı kabul etti. Protokolde, çiftin kişisel mal ve hesaplarının sahiplerinde kalacağı ve birbirlerine gelecekte de herhangi bir mal paylaşımı ya da tazminat davası açmayacakları belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER