İstanbul'da Öğleden Sonra Daha Ciddi Yağış Bekleniyor

Selin vurduğu İstanbul'un Belediye Başkanı ve Valisinden açıklama geldi. Topbaş, "Öğleden sonra daha ciddi bir yağış bekleniyor." dedi, Vali Şahin saat 14.00'ü işaret etti.

İstanbul'da Öğleden Sonra Daha Ciddi Yağış Bekleniyor
İstanbul'da yaşanan felaket sonrası  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş öğleden sonra daha şiddetli bir yağmurun beklendiğini ve artık toprağın doyduğu için daha fazla risk oluşturacağını söyledi. Topbaş vatandaşlara dışarıya çıkmamaları konusunda da uyarıda bulundu.

"ÖĞLEDEN SONRA DAHA CİDDİ BİR YAĞIŞ BEKLENİYOR"

Topbaş'ın açıklamalarından satır başları

"Bundan daha az yağışlarda çok daha fazla tıkanmalar olurdu. Yurttaşlarımızın da yardımcı olması lazım. Trafiğe çıkmazlarsa daha rahat bir yaşam sürebiliriz. Öğleden sonra daha ciddi bir yağmur beklenmekte. Toprak suya doydu, öğleden sonra dikkatli olunmalı. Benzer olaylar dünyanın pek çok yerinde yaşandı. Dikkatli olursak sıkıntısız atlatırız. Çok şükür  İstanbul'da can kaybı olmadı."

VALİ 14:00'Ü İŞARET ETTİ

İstanbul Valisi Şahin ise "Saat 14.00'ten sonra tekrar yoğun bir yağış bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine kadar sürmesini tahmin ediyor" dedi.

VALİ ŞAHİN: TELAFİ ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

İstanbul Valisi Şahin "Uzun yıllardır yaşanmayan ölçüde bir yağış düşüşünü bugün yaşıyoruz. Bunları inşallah hızla ve vatandaşımızı en rahatsız etmeyecek şekilde telafi etmeye çalışıyoruz." dedi.

ÇARŞAMBAYA KADAR SÜRECEK

Orman ve Su İşleri  Bakanı Eroğlu, yağışların  Çarşamba akşamına kadar süreceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 12:49

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER