İstanbul'da lunapark dehşeti

Küçükçekmece'de bir ay önce iki kişinin düşerek yaralandığı Dıscovery isimli eğlence aracında, bir facia yaşandı. LYS sınavına girdikten sonra arkadaşıyla gittiği lunaparkta Dıscovery isimli eğlence aracına binen 18 yaşındaki Hatice Ataman, cihazın hareketi esnasında emniyet kemeri açılınca cihazdan uçarak yere çakıldı.

İstanbul'da lunapark dehşeti

Ağır yaralanan genç kız hastanede hayatını kaybetti. 18 yaşındaki Hatice Ataman ailesi ve arkadaşları tarafından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

LUNAPARK'TA FACİA

Edinilen bilgiye göre, Küçükçekmece'de bulunan Kavaklı Lunaparkta hafta sonu bir facia yaşandı. LYS sınavına babası Halit Ataman ile birlikte giden 18 yaşındaki Hatice Ataman, sınav çıkışında teyzesinin kızı ile birlikte Küçükçekmece'deki lunaparka gitmek için babasından izin istedi. Lunaparka giden genç kız, lunaparktaki Dıscovery isimli eğlence konsoluna arkadaşı ve teyzesinin kızı ile bindi. Konsolda arkadaşlarıyla eğlenen genç kız, bir süre sonra cihaz yükseklik kazandığı sırada gövdesini saran emniyet kemerinin açılması ile büyük bir süratle uçarak yere çakıldı. Genç kızın yanında oturan arkadaşlarının da emniyet kemerlerinin açıldığı ancak tutunarak düşmemeyi başardıkları öğrenildi. Yerde kanlar içinde kalan genç kız kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

BABALAR GÜNÜNDE KIZINI KAYBETTİ    

Pazar günü sabah kızı ile birlikte LYS sınavına gittiğini söyleyen acılı baba Halit Ataman, “Kızım Pazar günü LYS sınavına girdi. 120 dakikada bütün soruları çözerek dışarıya çıktı. Ben okul önünde bekliyordum. Dışarıya çok mutlu çıktı. Sonra eve gittik. Eve gittikten sonra “baba ben lunaparka gidebilir miyim" dedi. Bende izin verdim. Teyzesinin kızı ile birlikte Küçükçekmece' deki göl kenarındaki lunaparka taksiye binerek gittiler. Sonra bana kızımın emniyet kemerinin açılarak aşağıya düştüğü ve hastanede öldüğü haberi geldi. İçim yanıyor" dedi.Kazadan sonra lunapark yetkilileri ile görüşmeye gittiğini söyleyen amca Mehme Ataman ise, “Lunapark yetkilileri emniyet kemeri takılı olmadığı zaman cihazın çalışmaması gerektiğini söyledi. Kendilerinde bir ihmal varsa, bu işin peşini bırakmayacaklarını söylediler. Ama, yeğenimin emniyet kemeri açıldığında yandaki iki kızında açılmış. Onlar tutunduğu için düşmemiş. Cihaz durduktan sonra aşağıya indiklerinde ise kemerler açılmamış. Hukuksal olarak bu işin peşini bırakmayacağız. Daha öncede o cihazdan düşen gençler olmuşö dedi. Öte yandan Kavaklı lunapark isimli işletmedeki Dıscovery isimli cihazda 20 mayıs tarihinde de bir kazanın yaşandığı ortaya çıktı. Cihazın hareketi esnasında emniyet kemerinin açılması ile Bilun K.(17) ve Aykut G.(17) yere düşerek yaralandığı, lunapark yetkililerinin bu kazanın ardından dıscovery isimli oyun konsolunu değiştirdikleri ve yeni bir konsol aldıkları iddia edildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girdikten sonra arkadaşıyla gittiği lunaparkta bindiği Discovery isimli eğlence aracının hareketi esnasında emniyet kemeri açılınca yere çakılan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki Hatice Ataman ailesi ve arkadaşları tarafından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

KIZINA SON KEZ SARILDI

Esenler Hazreti Ömer Cami'nde kılınan cenaze namazına Hatice Ataman'ın babası Halit Ataman, annesi Fatma Ataman, kardeşleri ve yakınları katıldı. Yakınlarının yardımıyla ayakta durabilen acılı anne Fatma Ataman, namaz öncesi kızının tabutu başında ağlayarak tabuta sarıldı.

BAŞKA AİLELERİN CANI YANSIN İSTEMİYORUM

Cami avlusunda taziyeleri kabul eden baba Halit Ataman ise, kızının sınavdan çok neşeli şekilde çıktığını ve daha sonra eve gittiklerini anlatarak, "Teyzenin kızının yanına gitti. Oradan da parka gitmişler, işte parkta da bu olay olmuş. Bundan sonra kimsenin canının yanmasını istemiyorum. Bu olay neyse açığa çıksın? Art niyet mi var, ihmal mi var, ne varsa tamamen açığa çıkmasını istiyorum. Benim canım yandı, başka ailelerin canı yansın istemiyorum" diye konuştu. Halit Ataman, kızının olayın olduğu gün henüz babalar gününü bile kutlamadığını söyledi.

Talihsiz kızın cenazesi ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Mısır Tarlası Mezarlığı'na defnedildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER