Kar yine Balkanlardan gelecek

Türkiye’nin, öğle saatlerinden sonra Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Kar yine Balkanlardan gelecek


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin, öğle saatlerinden sonra Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.
Bugün, Trakya, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatı kesimlerinde başlayacak yağışların genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Bilecik ve Kütahya ile Bursa’nın dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.
Yağışlı sistemin yarın Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra Salı günü Türkiye’yi terk edeceği tahmin ediliyor. Yarın meydana gelecek yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur, iç ve doğu bölgelerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.
Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının yarın akşam saatlerine kadar Ankara- İstanbul otoyolunun özellikle Kızılcahamam ile Düzce arasında kalan bölümünde ulaşımda aksamalara yol açabileceğini belirterek, ayrıca yarın iç ve doğu bölgelerde görülecek kar yağışına ve ardından meydana gelecek buzlanma ve don olayına karşı sürücüleri başta olmak üzere vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.
Hava sıcaklığında hafta sonunda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yarın kuzey, iç ve batı bölgelerimizde 3 ila 8 derece azalacağı, ancak Salı gününden itibaren tekrar artacağı tahmin ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 19:20

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER