Kitaplar zindana sığmaz

TÜYAP 31.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açıldı. 25 Kasım’a kadar sürecek fuara, 24 Kasım Cumartesi günü birçok sanatçı, yazar ve aydın katılarak CHP İzmir Milletvekili Yazar Mustafa Balbay’ın kitaplarını imzalayacak.

 Kitaplar zindana sığmaz “Bilgiyle yoğrulmuş bir alan”
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, TÜYAP 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Kitap Fuarı’nı uzun yıllardır takip ettiğini beyan eden ilçe başkanı İmamoğlu, “Bilgiyle yoğrulmuş ve doldurulmuş müthiş zengin bir alan. Fuarı, sanki en cahil halimle oraya giriyormuşum ve bilgi dolu olarak çıkacakmışım gibi heyecanla geziyorum. Ne şanslıyız ki Beylikdüzü’ne bu kadar yakın bir alan var. Özellikle çocukların ve gençlerin mutlaka bu hissi almaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.
 
“CHP Beylikdüzü destek veriyor”
Fuar süresi boyunca CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü, tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın kitaplarının bulunduğu Cumhuriyet Standı’na görevli olarak destek verecek. Stantta bulunan demir parmaklıklarla çevrili Balbay standı ise,  “Kitaplar Zindana Sığmaz” mesajıyla ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

  

“Türkiye bu ayıptan kurtulmalı”
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın özgürlük mücadelesinde her zaman yanında olacaklarını vurgulayan CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Milletvekilimiz Balbay’ın yaşadıklarını aktardığı kitaplarını, yurttaşlarımızla buluşturmak adına bize teslim etmesi ve bizim hizmetimizi kabul etmesi büyük bir onur. Belki Cumhuriyet tarihinin en büyük haksızlıklarından birini yaşıyor. Umut ediyoruz ki Türkiye bu ayıptan kurtulur ve Balbay özgürlüğüne kavuşur” şeklinde konuştu.
 
Birçok sanatçı ve aydın katılacak
24 Kasım Cumartesi günü Interexpo Salonu’nda “Balbay Özgürlüğü Öğretiyor” başlıklı bir söyleşinin düzenleneceği fuarda, sanatçılar Selçuk Yöntem, Leman Sam, Zuhal Olcay, Edip Akbayram, Mehmet Esen, Ayşe Özyılmazel, Yavuz Bingöl, Güvenç Dağüstü ve daha birçok sanatçı, yazar ve aydın Cumhuriyet standında Balbay’ın kitaplarını imzalayacak.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2012, 01:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER