Kusursuz festivalin gizli kahramanları

17 yıldır kesintisiz ve başarılı bir şekilde sürdürülen, Dünya Festivaller Birliği tarafından 4 kez “Dünyanın En İyi Kültü ve Sanat Festivali” unvanına layık görülen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve sanat Festivali’nin başarısının sırrı çalışkan ve inanmış bir ekiple yoluna devam etmesidir.

Kusursuz festivalin gizli kahramanları

Dünya Festivaller Birliği (CIOFF) tarafından 4 kez “Dünyanın En iyi Kültür ve Sanat Festivali Ödülü”ne layık görülen, CIOFF’un A kategorisindeki Türkiye’nin tek festivali olan Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yılda kusursuz bir organizasyona imza attı.
Festivalin mimarı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu, Türk Folklor Kurumu Başkanı ve Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu öncülüğündeki festival, düzenleme kurulu ve değerlendirmelerini büyük bir titizlikle sürdüren jürisi ile dikkatleri çekiyor.


Tesadüf değil deneyim farkı


Bu yıl Türkiye’nin içinde bulunduğu hassas döneme karşın tüm hazırlıklarını eksiksiz ve kusursuz olarak tamamlayan Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Komitesi, 37 ülkeden gelen bin kadar yabancı konuğun güvenlik, barınma, ulaşım ve yeme- içme ihtiyaçlarını da en iyi şekilde karşılayarak, bugüne kadar ki başarının tesadüf olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER