SİLİVRİ MECLİSİNDE BİRLİK VARDI

Silivri Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısının ilk oturumu dün gerçekleşti. AK Parti gurubu meclise önerge sunmazken, Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir ise meclisi önerge yağmuruna tuttu.

 SİLİVRİ MECLİSİNDE BİRLİK VARDI

Gündem maddelerinin oy birliğiyle karara bağlanması ise “mecliste birlik var ” şeklinde yorumlandı.

Silivri Belediyesi Ocak Ayı meclis toplantısının ilk oturumunu dün tüm meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Silivri Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis üyesi Yılmaz Kandemir meclise 5 önerge sundu.  Kandemir’in meclise sunduğu 22d alımlarındaki baskı matbaa fiyat artışına dikkat çeken önergesi ise meclise damgasını vurdu.

Işıklar, Kandemir’in 22d önergesini ahlaki bulmadı

22d alımlarının geçen seneye oranla arttığına dikkat çeken Bağımsız Meclis Üyesi Kandemir’e Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: “Bunun altında ahlaksız aramamak gerekmiyor. Bazen belediyenin acil işleri olur. Mesela sel olduğunda gördük. Ya da kar yağdığında ekip arabasını bir bölgeye gönderdiğiniz de fiyat teklifi mi alacağız. Acil işlerde sorunun çözülmesi için hemen müdahale edilmesi gerekiyor. Doğrudan temin yoluna gidiyoruz. Benim ihalelere nasıl yaklaştığımı herkes çok iyi bilir. Zan altında bırakmak ahlaksızlık demektir” şeklinde cevap verdi. Başkan Işıklar’ın bu sözleri üzerine Kandemir; “Vallahi verdiğim önerge çok ahlaki” diyerek kişiler hakkında soruşturma başlatmasını istedi.

Karakaş; Burada bir yolsuzluk iddiası var

Kandemir’in önergesi üzerine söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Metin Karakaş;Bu konu çok hasasas bir konu. Ortada yolsuzluk iddiası var. Kandemir işin mutfağında çalışan biri. Aynı konuyla ilgili bana mektup geldiğinde şaşırdım. Ortada ciddi iddialar var. 3 firmadan bahsediliyor ve bu firmalardan sürekli Halkla İlişkiler Birimi tarafından alım yapıldığından bahsediliyor. Bir denetim komisyonu oluşturalım ve bu konuyu araştıralım. Kaldı ki Kandemir sizin bir zamanlar partiliniz ve çalışma arkadaşınızdı. Bu konu konuşulup açıklık getirilmesi gereken bir konu. O yüzden denetim komisyonuna getirilmelidir” dedi.

Karara bağlanan  ve komisyonlara havale edilen gündem maddeleri şu şekilde;

Gündemin 1. Maddesi olan Silivri Belediye Meclisinin 2013 yılı çalışma takvimi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2 maddesi olan Silivri Belediyesi bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için komisyona CHP gurubundan Ahmet Yücegök, Suna Göçengil, Tülay Sinkıl, AK Parti Grubundan Yalçın Yönet ve Sezgin emir seçildi ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesi olan Silivri Belediyesi  2013 yılında geçici işçi çalıştırılmasının konusu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesi olan Silivri Belediyesi   2013 yılında mevsimlik işçi çalıştırılmasının görüşülmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesi olan 2013 yılında sözleşmeli personel çalıştırılmasının görüşülmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. Maddesi olan Gendav Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. tarafından belediyemize araç hibesi yapılması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesi olan Silivri Belediyesine İlk Defa Atanan Aday Memurların Yetiştirilmelerine Dair Yönetmeliğin görüşülmesi konusu Hukuk Komisyonuna havale edildi. Gündemin 8. Maddesi olan Silivri ilçesi, Kurfallı Köyü 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının görüşülmesi konusu İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9. Maddesi olan Silivri Merkez Kentsel Sit Alanı ve Selymbria Antik Kenti Nekropolü III. Derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planının görüşülmesi konusu İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 10 . maddesi olan Silivri Belediyesi kadrolarında unvan değişikliği konusu oy birliği ile kabul edildi.

Gündeme ilave olarak eklenen Silivri Belediyesinde ki memur personelinin sendikal sözleşmeleri ile ilgili 11. Madde Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündeme ilave olarak eklenen İl Özel İdaresinin katkı paylarının görüşülmesi 12. Madde olarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündeme ilave olarak eklenen Alipaşa’da Silivri Ziraat Odasına tahsis edilen Toprak Tahlil Laboratuarının bulunduğu arsanın Ziraat Odasına satışı oy birliği ile kabul edildi.

 

Haber/ Fatma Sarıbıyık

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2013, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER