YER ALTI OTOPARKI GELİYOR

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri’nin en önemli sorunlarından biri olan otopark sıkıntısını ortadan kaldıracak Yer altı Otopark Projesi için çalışmalara başladı.

YER ALTI OTOPARKI GELİYOR
YER ALTI OTOPARKI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

 
İlçenin trafik sorununa bir nebze de olsa çözüm sağlamak, ilçe merkezinde vatandaşların rahat nefes alacağı yeşil alanlar yaratmak amacıyla, Kaymakamlığın arkasına yer altı otoparkı yapmak isteyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, çalışmalara başladı. Uzun süredir taşınması beklenen İSKİ Silivri Şubesi’nin yeni yerinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, eski İSKİ binası Silivri Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Kaçak Yapı Birimi koordinesinde, Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından tüm emniyet ve güvenlik tedbirleri alınarak gerçekleştirilen yıkım çalışması, başarıyla gerçekleştirildi. Anıtlar Kurulu’ndan beklenen görüşün ardından bölgede yer altı otoparkı için çalışmalar başlatılacak.

ALTI OTOPARK, ÜSTÜ YEŞİL ALAN

Silivri’nin en önemli sorunlarından biri olan otopark sıkıntısını or­tadan kaldıracak Yer altı Otopark Projesi, Silivri Kaymakamlığı arkasında hayata geçirilecek. Silivri Belediyesi’nin kendi imkânlarıyla hayata geçireceği Yer Altı Otoparkı, 3 katlı toplamda 357 araç kapasiteli olacak. Yapılan düzenlemelerde taksi durakları mevcut yerlerini koruyacak. 
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2012, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER