Yüksek Gerilim Hattı Yola Devrildi

Basın Ekspress yolunda yüksek gerilim hattı yola devrildi! 8 aracın hasar gördüğü olayda yol 2 saat trafiğe kapalı kaldı.

Yüksek Gerilim Hattı Yola Devrildi
 Güneşli'de Basın Ekspres yolu üzerinde elektrik direklerinin saat 11.00 sıralarında onarım çalışmaları esnasında yüksek gerilim hatları yola devrildi. Hatların yola aniden düşmesi sonucu meydana gelen kazada 8 araçta maddi hasar oluşurken, elektriğin kesik olması faciayı engelledi. Yolcular ve şoförler ise ölümden döndü.

YOL ARAÇ TRAFİĞİNE 2 YÖNLÜ KAPATILDI

Kaza sonrası yüksek gerilim hattının yolu kapatması nedeniyle yol araç trafiğine iki yönlü kapatıldı. Yapılan 2 saatlik çalışmaların ardından yüksek grilim hatları vinç aracılığıyla yoldan kaldırılarak yol araç trafiğine açıldı.PEK ÇOK TATİLCİ UÇAĞINI KAÇIRDI

Yolun kapanması nedeniyle tatil için havalimanına giden birçok kişi uçaklarını kaçırdı.EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Ekspres Yolu üzerinde elektrik yüksek gerilim hattının düşmesi sonucu meydana gelen kaza sonucu trafiğe kapatılan yollarla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada "Basın Ekspres Yolu üzerinde yüksek gerilim hattında elektrik tellerinin yenileme çalışması yapılırken yenilenen direklerden birinin devrilmesi ile meydana gelen zincirleme trafik kazası ve yol üzerinde bulunan elektrik tellerinin yolu kapatması sonucu Basın ekspres yolu kuzeyli ve güneyli olarak trafiğe kapatılmıştır" denildi.

Yazılı açıklamanın devamında "Başakşehir istikametinden gelip Basın ekspres istikametine katılmak isteyen araçlar hal yolu istikametine, E-5 Kuzey ve güney istikametinden gelip Basın ekspres istikametine katılmak isteyen araçlar Güneşli köprüden Güneşli ve halkalı istikametine yönlendirmekte iken; saat: 13.20 itibari ile Basın ekspres yolunun kuzey ve güney istikametlerinin ikişer şeridi trafiğe açılmış olup, trafik akışı kontrollü olarak sağlanmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 09:18

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER