ZABITADAN KALDIRIM İŞGALİ DENETİMLERİ

Kaldırımları işgal ederek yaya trafiğini engelleyen esnafları denetleyen Çatalca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda iş yerine uyarılarda bulunup uymayanların 5326 sayılı kanunun 38/1 maddesine göre cezai işlem yapılacağını belirttiler.

ZABITADAN KALDIRIM İŞGALİ DENETİMLERİ
Kaldırım işgali yapan esnafları kontrol eden Çatalca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirilen kontroller sonucunda cadde ve sokaklarda kontrollerin sürdüğünü, özellikle yaya kaldırımını işgal eden esnaflar belirlenerek yasal işlem uygulanacağını kaydetti.

 

 

Yayaların kullanım alanlarını kısıtlayan esnaflara yönelik olarak gerçekleştirilen uygulamaların devam edeceğine değinen Çatalca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çatalca Belediyesi olarak vatandaşların kullanım alanlarını kısıtlayan esnaflara ve araç sahiplerine yönelik geniş çaplı bir uygulama gerçekleştirdi. Bu uygulamalar sonucu çok sayıda işyerinin, dükkanlarının önlerine koydukları reklam tabelalarını kaldırmaları yönünde yazılı olarak tebligat yapılarak uyarıldı. Uyarıları dikkate alan esnaflar da bu konudaki duyarlılığı destekledi.

 

 

Tüm uyarılara rağmen ısrarcı olarak vatandaşların ortak kullanım alanlarını engelleyen işyeri sahiplerine yasal işlem uygulanacağını belirten Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu konuda dükkanlarının önünde ürünlerini sergileyen, uyarı tabelaları koyarak kendilerine park alanları yaratmak için vatandaşları mağdur eden ve araçlarını kaldırımlara çekerek yaya trafiğini engelleyen kişilere yönelik uygulamalara ara vermeden devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 09:47

Zeynep Vural

YORUM EKLE
YORUMLAR
MAMİ
MAMİ - 7 yıl Önce

Bu haberi Büyükçekmece Belediye başkanı Hasan Akgün okumalı

Kani
Kani - 7 yıl Önce

silivri belediyesinin zabıtaları da, kukumav kuşları gibi sahildeki kulube de tünekleyip ömür tüketsinler.

SIRADAKİ HABER