Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Zonguldak'ta kaçak maden ocağında çalışan 38 yaşındaki Alaattin Çayırlı, göçükte mahsur kaldı.

Zonguldak'ta maden ocağında göçük
Çayırlı, önündeki göçüğün yaklaşık 1.5 saatte açılmasıyla ocaktan kurtarıldı. Maden işçisi Çayırlı, ormanda mantar toplarken ocağı gördüğünü, merak ettiği için girdiğini iddia etti


 Rat Mahallesi Güntepe Sokak’ta ki kaçak maden ocağında saat 18.00 sıralarında göçük meydana geldi. Göçük sırasında ocakta bulunan evli ve 3 çocuk babası Alaattin Çayırlı, dışarı çıkmak istediğinde çıkışa 20 metre kala tavan göçmesi sonucu toprakla dolduğunu fark etti. 

Eve gitmeyince meraklanan eşi ve çocukları, Alaattin Çayırlı’nın arkadaşlarını arayarak nerede olduğunu sordu. Ocak önüne gelen arkadaşları, göçük olduğunu fark etti. Arkadaşları, tavan çökmesi sonucu oluşan toprak yığınını açarak karşı tarafta bulunan Çayırlı’yı yaklaşık 1.5 saat süren çalışmanın ardından kurtardı. Bu sırada olay yerine polis, sağlık, ve AFAD  ekipleri geldi. Sağlık kontrolünden geçirilen Alaattin Çayırlı, yakındaki evine giderek ailesini gördü. Üzerini değiştiren Çayırlı, daha sonra ocak önüne gelerek polise ifade verdi.

MANTAR TOPLARKEN MERAK EDİP GİRDİM

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Çayırlı, kaçak ocakta çalışmadığını ve ormana mantar toplamaya geldiğini ileri sürerek şöyle konuştu: "Merak ettim burayı girdim. Kimin olduğunu da bilmiyorum. Tavandan bir tane tahta kırıldı. Bende tekrar onardım ve dışarı çıktım. Burada çalışmıyorum. Mantar toplarken, merak ettim ve girdim."
TTK tahlisiye ekipleri de ocağa gelerek incelemelerde bulundu. Polis ekipleri ocak önündeki çalışmasının ardından Alaattin Çayırlı’yı ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 08:38

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER