39. yılında İnönü anıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü, ikinci Cumhurbaşkanı ve CHP’nin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü için vefatının 39’uncu yılında Maçka’daki anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.

39. yılında İnönü anıldı

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Ferit Mevlüt Aslanoğlu, PM Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve partililerin yer aldığı törenlere Silivri İlçe Örgütü’nden de İlçe Sekreteri Turgut Saygın, Başkan Yardımcıları Hüseyin Şahin, Cemile Paçalı ve örgüt mensupları katılım gösterdiler.
Maçka’daki İsmet İnönü Anıtı önünde gerçekleşen anma töreninde Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Kurtuluş Savaşı şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Salıcı: AKP ne kadar itibarsızlaştırmaya çalışsa da…”

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, törende bir konuşma yaparak, “Savaş girmenin olduğu kadar, savaştan uzak durmanın da bedelleri vardır. Bugün İsmet İnönü’ye ve onun şahsında Cumhuriyet’in kazanımlarına saldıranların dillerine pelesenk edebildikleri tek bahane, işte o savaş yıllarındaki ekonomik sıkıntılardır. Bugün tüm dünyanın yaşadığı o dönem üzerinden CHP’ye, İsmet İnönü’ye veryansın edenler; genç Cumhuriyet’in savaş yıllarına kadar gerçekleştirdiği atılımı ise bilerek görmezden geliyorlar. Tüm dünyayı kasıp kavuran o savaş yıllarında bile İsmet İnönü, genç cumhuriyeti daha da ileriye taşıyacak atılımlardan uzak durmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan çağdaşlaşma hareketinin geliştirilmesinde Atatürk’ten sonra, bayrağı devralan İsmet İnönü’dür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulması, başlatılan çağdaşlaşma hareketi, bu hareketin kesintisiz devam ettirilmesi, bağımsızlık isteyen her ülke için de bir örnek olmuştur. AKP iktidarının her fırsatta itibarsızlaştırmaya çalıştığı İsmet İnönü, işte böyle bir lider ve devlet adamıdır. İkinci Cumhurbaşkanımız ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin İkinci Genel Başkanı, büyük devlet adamı İsmet İnönü’yü daima sevgi, saygı ve minnetle anacağız. Ruhu şad olsun” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2012, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER