"48 SAAT İÇİNDE 200’E YAKIN DEAŞ MENSUBU ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR"

"48 SAAT İÇİNDE 200’E YAKIN DEAŞ MENSUBU ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR"
BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, konuşmasının başında Dün gece Diyarbakır Çınar’da gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadı.
BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Çankaya Köşkü’nde büyükelçileri kabul ettiği programda konuştu. Terör saldırılarını kınayarak ve terörle mücadeleye vurgu yapan Davutoğlu, "Yaklaşık 48 saat içinde DEAŞ mevzilerine Suriye ve Irak’ta 500’e yakın kara atış vasıtasıyla top ve tank atışı ile taarruzda bulunulmuş. DEAŞ mevzileri, sığınakları hem Başika’da hem de Suriye’de sınır boyumuzda bütün imkanlarımızla vurulmuş. 200’e yakın DEAŞ mensubu son 48 saat içinde etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, konuşmasının başında Dün gece Diyarbakır Çınar’da gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadı. Terör saldırılarını lanetleyen Davutoğlu, "Bundan sonra da Türkiye’ye, Türkiye’nin misafirlerine yönelecek her tehdit, misliyle mukabele ile cezalandırılacaktır. DEAŞ terör örgütü, Türkiye sınırlarından tümüyle ayrılıncaya kadar, kısa dönemde bölgemizde ve dünyada mübarek dinimiz İslam’ın adını lekeleyecek davranışları sürdürdükçe de bütün bu etkisini kaybedene kadar en kararlı mücadeleyi göstermeye devam edeceğiz" dedi.
 
"KİM ÜLKEMİZE, MİSAFİRLERİMİZE YÖNELİK TERÖR EYLEMİNE KALKIŞIRSA..."
 
Sultanahmet’teki terör saldırısını sert bir dille eleştiren Davutoğlu, "Terör alçak, korkak ve kaypak tıynetini, yüzünü Sultanahmet’te bir kez daha gösterdi. Yine sinsice geldi. Bu evrensel bela her an herhangi bir yerde o çirkin yüzünü gösterebilir. Bu aşağılık cinayet şebekelerine karşı ülke olarak tam bir kenetlenme ile cevap vermeliyiz. Terörün her türlüsüne karşı durmalıyız. Kim ülkemize, milletimize misafirlerimize yönelik terör eylemine kalkışırsa her türlü tedbiri alır karşılığını veririz" diye konuştu.
 
"48 SAAT İÇİNDE 200’E YAKIN DEAŞ MENSUBU ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR"
 
Davutoğlu, "Bu alçakça saldırının DEAŞ tarafından yapıldığının tespit edilmesini müteakip, Silahlı Kuvvetlerimize verdiğimiz talimatla o andan bugüne kadar yaklaşık 48 saat içinde DEAŞ mevzilerine Suriye’de ve Irak’ta 500’e yakın kara atışı vasıtasıyla top ve tank atışıyla taarruzda bulunulmuş ve DEAŞ mevzileri, sığınakları hem Başika’da, Irak’ta hem de Suriye’de sınır boyumuzda bütün imkanlarımızla vurulmuş, 200’e yakın DEAŞ mensubu, bunlar tek tek tespit edilen, aralarında bazı sözde bölge yöneticilerinin de olduğu DEAŞ mensubu son 48 saat içinde etkisiz hale getirilmiştir" açıklamasında bulundu.
 
"ŞU ANDA DA MEVZİLERE DÖNÜK KARA ATIŞ TAARRUZU DEVAM EDİYOR"
 
Davutoğlu, "Şu anda da bu mevzilere dönük kara atış taarruzu ile cezalandırma uygulamalarımız devam ediyor. Gerektiğinde hava kuvvetlerimiz de devreye girecek. Uluslararası toplum teröre karşı ortak bir tutum sergilemeli" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.