Akşener'den AYM kapatılsın diyen Bahçeli'ye yanıt: Kendisini evine dönmeye davet ediyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Devlet Bahçeli'ye "Yorgun olduğunu anladım. Dolayısıyla evine dönmeye ve biraz tefekküre evinde dinlenmeye davet ediyorum.”

Akşener'den AYM kapatılsın diyen Bahçeli'ye yanıt: Kendisini evine dönmeye davet ediyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Konya’da gazetecilerin HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davadaki gelişmelere dair sorularını yanıtladı.

MUHTEMELEN BAHÇELİ'NİN BASKISI YÜZÜNDEN BAŞSAVCI ÇOK HIZLI HAZIRLAMIŞ

Sözcü gazetesinin aktardığı habere göre; “Ben hukukçu değilim.” Meral Akşener, “Dolayısıyla Yargıtay Başsavcılığı'nın iddianamesindeki eksikliklere yönelik Anayasa Mahkemesi raportörünün, bu eksikliklerinin düzeltilmesi için geriye gönderdiğine dair bir bilgim var.

Buradan baktığını zaman normal bir prosedür gibi görünüyor. Birincisi bu. Bir de sayın Bahçeli sürekli olarak, ‘hadi hadi kapatın kapatın' dediği için muhtemelen yaptığı baskı yüzünden Cumhuriyet Başsavcısı çok hızlı hazırlamış, eksiklikler olmuş. Muhtemelen bunlar tekrardan gözden geçirilecektir.”

NE OLUR NE OLMAZ DİYE BUGÜNDEN AYM'Yİ TAŞLAMAYA BAŞLADI

Meral Akşener, sözlerine şöyle devam etti: “Fakat burada dikkatimi çeken şey şu. Bu geri gönderilmenin üzerinden sayın Bahçeli ikinci kere Anayasa Mahkemesi'nin kapatılmasına dair bir hızlı salvoda bulundu, tehditler savurdu.

Şimdi burada iki şey var. Birincisi: Sayın Devlet Bahçeli, çok mübarek bir isim olarak tanımladığı, muhterem bir isim olarak tanımladığı ve 2023'te Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiği sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin ikinci defa, yani Anayasa ile alakalı bir sorun olduğu ve ikinci defa seçilip seçilmeyeceği konusunda Türkiye'de hukukçular ikiye bölünmüş durumda.

Böyle bir pozisyonda çok muhterem ve çok mübarek kabul ettiği Cumhurbaşkanı adayının üzülmesini muhtemelen istemediği için, ne olur ne olmaz diye bugünden Anayasa Mahkemesi'ni taşlamaya başladı.”

EVİNDE DİNLENMEYE DAVET EDİYORUM

Devlet Bahçeli'ye evine dönmesi yönünde çağrı yapan Meral Akşener, “Bunu bir kenara koyar isek, bu tür çok üst perdeden ve racon kesen davranış biçimlerinin hukuka, demokrasiye ve insan haklarına, hiçbir şeye, 150 yıllık demokrasi tarihimize, eksik gedik de olsa, demokrasi tarihimize uymadığını söyleyebilirim.

Son hadiselere baktığımı zaman ben kendisinin bir yakın arkadaşının kız kardeşi olarak, kendisini evine dönmeye davet ediyorum. Çünkü yorgun olduğunu anladım. Dolayısıyla evine dönmeye ve biraz tefekküre ve evinde dinlenmeye davet ediyorum.”

BAHÇELİ İKİ KEZ ÇAĞRI YAPMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinden ayrılarak yeni parti kuran ve CHP ile “millet ittifakı” içinde yer alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e iki defa “evine dön” çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, parlak Türk asırlarının yol haritası, milli birlik ve kardeşliğin, devletin istikrar ve dengesinin yegane güvencesidir. Muhatabına masa kur demedik, evine dön dedik, hala zaman vardır, bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Diyorum ki, dön evine, bitsin bu çile!”

Kaynak: Sözcü gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner450