Bilim Kurulu bugün toplanıyor... Kritik açıklama saat kaçta?

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla bugün toplanacak.

Bilim Kurulu bugün toplanıyor... Kritik açıklama saat kaçta?

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla bugün toplanacak.

Toplantının ana gündemi ise okul tatili süresinin uzatılması olacak. Toplantının ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenleyecek

13.30'da başlayacak toplantı sonrası saat 19.00'da basın açıklaması yapılması bekleniyor.

Öte yandan Hürriyet'in hükümete yakın yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yayımlanan "Favipiravir’in sonuçları hafta başında alınacak" başlıklı yazısında okul tatil süresinin uzatılmasının kesin olduğunu ancak tatil süresinin ne kadar olacağının net olmadığını yazdı.

Abdülkadir Selvi: Okulların tatili uzuyor, bu kesinAbdülkadir Selvi: Okulların tatili uzuyor, bu kesin

Selvi, tatil süresinin toplantıdan sonra netleşeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların ne zaman açılacağıyla ilgili olarak "Hastalıkla ilgili ne zaman pik yapacağı vs. bizim konuşmamız doğru değil, bu bir bilim alanı. Bilim Kurulu ile istişare halindeyiz, bir toplantımız olacak. Toplantı sonucunda bir değerlendirme yapılır. Önemli olan veriye dayalı yapılması. Somut verilere göre bir karar vereceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Ertelenen sınavlarla ilgili de konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Benim alanım rehberlik. Bir çocuğun sınava hazırlanırken takvime göre kendini nasıl hazırlıyor, stresi nasıl, bunların hepsini biliyorum. O yüzden prensip olarak bizim hedefimiz sınavı ertelememek tabi koşullar uygun olursa... Zaruri bir durum olursa ertelenebilir. Biz bu tedbirleri aldık" demişti.

UZAKTAN EĞİTİM SÜRÜYOR


Koronavirüs pandemisi riskinin artmasının ardından nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan ara tatil öne çekilerek öğrenciler 16 Mart'ta bir haftalık ara tatile çıkmıştı. Virüs riskinin devam etmesiyle birlikte de 23 Mart'ta uzaktan eğitim programı hayata geçmişti.

 
 
 
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER